fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výsledky volieb v Japonsku ovplyvnil aj atentát na expremiéra Abeho

Vo voľbách do hornej komory parlamentu zvíťazili vládne strany.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.7.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavná japonská vládna strana a jej koaličný partner zvíťazili v nedeľňajších voľbách, v ktorých sa rozhodovalo o obsadení polovice kresiel v hornej komore parlamentu. Liberálnodemokratická strana (LDP) spolu s koaličným partnerom, stranou Komeito, zvýšili počet svojich zástupcov v 248-člennej komore na 146.

Japonský premiér Fumio Kišida vyhlásil, že jeho prioritami bude reakcia na pandémiu ochorenia COVID-19, ruskú inváziu na Ukrajinu a na rastúce ceny. Zároveň uviedol, že bude nepretržite presadzovať posilnenie národnej bezpečnosti Japonska.

Výsledky hlasovania pravdepodobne ovplyvnilo to, že krátko pred voľbami sa obeťou atentátu stal predstaviteľ LDP bývalý premiér Šinzó Abe. Volebná účasť sa v porovnaní s hlasovaním v roku 2019 zvýšila o približne 3 percentuálne body na zhruba 52 percent.

Viac k témam: Japonský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Výsledky volieb v Japonsku ovplyvnil aj atentát na expremiéra Abeho © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií