fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyzerá to ako obyčajná cestná ochranná bariéra. Avšak, keď uvidíte, čo dokáže, budete užasnutí

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj keď sa ti možno zdá, že vo svete vládne zlo, stále sa nájdu dobrí ľudia. Medzi tých patria aj ľudia, ktorí sa snažia neustále hľadať spôsob, ako uplatnovať svoju kreativitu s cieľom pomôcť druhým. Dnes sa pozrieme práve na taký príklad.

Je úplne bežné, že kovové bariéry sú po stranách ciest, aby zabránili autu pri náraze vybehnúť mimo cesty. Avšak, ak auto narazí na jednu z týchto bariér veľkou rýchlosťou, dôsledky môžu byť vážne.

Nedávno však juhokórejská spoločnosť ETI vyvinula nový druh bariéry. Jedná sa o špeciálne navrhnuté bariéry, ktoré sú ako stvorené na záchranu ľudského života či na zníženie možnosti zranenia sa. Plastové valčeky sú inštalované medzi kovovými stĺpmi bariéry.

Zatiaľ, čo kovová časť absorbuje silu nárazu vozidla, valčeky sa začnú otáčať tak, aby sa automobil hýbal v “smere jazdy” a zároveň spolupracujú na znížení potencionálnom poškodení vozidla. Viac už prezradí samotné videjko

https://www.youtube.com/watch?time_continue=42&v=eo73tIR4EyY

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií