fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z Lesbosu prichádzajú dobré správy, hasičom sa už podarilo zastaviť oheň ohrozujúci evakuované obce (video)

Vysoké teploty naďalej sťažujú podmienky, najmä v južnom Grécku, kde stále platia výstrahy pred požiarmi a sú preto zatvorené národné parky.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) – V pondelok sa gréckym hasičom protipožiarnymi priesekmi podarilo zastaviť lesný požiar, ktorý smeroval na domy v evakuovaných obciach na ostrove Lesbos.

Grécka požiarna služba a miestne tímy s pomocou bagrov a ďalšej ťažkej techniky vykopali cez noc prieseky. Následne oheň, ktorý v južnej časti ostrova v Egejskom mori horí už tretí deň, priletelo hasiť šesť lietadiel zhadzujúcich vodu.

Vysoké teploty naďalej sťažujú podmienky, najmä v južnom Grécku, kde stále platia výstrahy pred požiarmi a sú preto zatvorené národné parky.

Veľký požiar na Peloponéze viedol v nedeľu k evakuácii šiestich obcí, ale podmienky sa zlepšili a v oblastiach, kde ohrozoval domy, sa oheň podarilo dostať pod kontrolu.

V národnom parku Dadia na severovýchode krajiny už lesný požiar vyčíňa piatym dňom. V oblastiach, kde mali vzniknúť prieseky, museli zakročiť hasiči zameraní na špeciálne operácie, ale rýchlo meniaci sa vietor komplikuje ich úsilie.

Viac k témam: Lesbos, Lesné požiare, Požiare v Grécku
Zdroj: Webnoviny.sk – Z Lesbosu prichádzajú dobré správy, hasičom sa už podarilo zastaviť oheň ohrozujúci evakuované obce (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putin stratil všetky zábrany. Na Ukrajinu chce posielať vrahov, násilníkov či drogových dílerov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií