fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z Lesbosu prichádzajú dobré správy, hasičom sa už podarilo zastaviť oheň ohrozujúci evakuované obce (video)

Vysoké teploty naďalej sťažujú podmienky, najmä v južnom Grécku, kde stále platia výstrahy pred požiarmi a sú preto zatvorené národné parky.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) – V pondelok sa gréckym hasičom protipožiarnymi priesekmi podarilo zastaviť lesný požiar, ktorý smeroval na domy v evakuovaných obciach na ostrove Lesbos.

Grécka požiarna služba a miestne tímy s pomocou bagrov a ďalšej ťažkej techniky vykopali cez noc prieseky. Následne oheň, ktorý v južnej časti ostrova v Egejskom mori horí už tretí deň, priletelo hasiť šesť lietadiel zhadzujúcich vodu.

Vysoké teploty naďalej sťažujú podmienky, najmä v južnom Grécku, kde stále platia výstrahy pred požiarmi a sú preto zatvorené národné parky.

Veľký požiar na Peloponéze viedol v nedeľu k evakuácii šiestich obcí, ale podmienky sa zlepšili a v oblastiach, kde ohrozoval domy, sa oheň podarilo dostať pod kontrolu.

V národnom parku Dadia na severovýchode krajiny už lesný požiar vyčíňa piatym dňom. V oblastiach, kde mali vzniknúť prieseky, museli zakročiť hasiči zameraní na špeciálne operácie, ale rýchlo meniaci sa vietor komplikuje ich úsilie.

Viac k témam: Lesbos, Lesné požiare, Požiare v Grécku
Zdroj: Webnoviny.sk – Z Lesbosu prichádzajú dobré správy, hasičom sa už podarilo zastaviť oheň ohrozujúci evakuované obce (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Osemnásť členov diplomatickej misie Európskej únie musí opustiť Rusko, pre Moskvu sú to nežiadúce osoby
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií