fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z obchodovania s kryptomenami sa vykľul podvod, Humenčan naletel a prišiel o viac ako 26-tisíc eur

Policajný vyšetrovateľ vedie v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Škoda viac ako 26 700 eur vznikla 57-ročnému Humenčanovi, ktorý plánoval obchodovať s kryptomenami, no naletel podvodníkom.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, páchatelia vystupujúci pod falošnými menami a vydávajúci sa za zástupcov spoločnosti, sa skontaktovali s mužom s úmyslom obchodovania prostredníctvom internetu. S mužom opakovane komunikovali od januára do apríla tohto roku.

„Pod rôznymi zámienkami v súvislosti s obchodovaním na internete od muža vylákali v niekoľkých čiastkových platbách sumu 26 713 eur,“ uviedla Ligdayová.

Dodala, že peniaze muž postupne prostredníctvom internetbankingu zasielal na nimi určený účet v banke mimo Slovenska.

„Poškodený muž bol presvedčený, že ide o obchod s kryptomenami ako aj inými komoditami spoločnosti,“ dodala policajná hovorkyňa. Policajný vyšetrovateľ vedie v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu, ktorého sa dopustil zatiaľ neznámy páchateľ.

Viac k témam: internetový podvod, Kryptomeny, Podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Z obchodovania s kryptomenami sa vykľul podvod, Humenčan naletel a prišiel o viac ako 26-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií