fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľné: Palestínčania konečne dostanú osem rokov zadržiavanú poštu – je jej vyše desať ton!

Máte tip? napíšte nám mailom

Viete si predstaviť, že vám niekto pred ôsmimi rokmi napísal list a vy si ho až teraz prečítate? Aj keď sa nám to možno zdá nepredstaviteľné, pošta je ešte stále v niektorých krajinách zadržiavaná a ľuďom je upreté právo na listové tajomstvo.

Palestínčanom na okupovanom západnom brehu rieky Jordán doručia vyše desať ton poštových zásielok, ktoré posledných osem rokov zadržiaval Izrael. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters.

V uplynulých dňoch poštári v meste Jericho na západnom brehu Jordánu triedili tisíce vriec s nedoručenými listami a balíkmi po tom, ako izraelské úrady povolili ich doručenie zo susedného Jordánska.

Celkovo desať a pol tony nedoručenej pošty pre Palestínčanov od roku 2010 uschovávalo Jordánsko. Izrael totiž zadržiaval priame posielanie a prijímanie pošty na palestínske autonómne územia v Predjordánsku, uviedli palestínski predstavitelia.

Izraelské úrady v súvislosti s týmto jednorazovým doručením uviedli, že ide o “gesto”, ktoré je súčasťou krokov smerujúcich k implementovaniu dohody z roku 2016 umožňujúcej priame medzinárodné poštové spojenie so západným brehom Jordánu.

Generálny riaditeľ Palestínskej pošty uviedol, že vytvorili skupinu, ktorá doručí zásielky ľuďom “tak skoro, ako to bude možné”. Jeden zo zamestnancov pošty avšak dodal, že niektoré zásielky bude zložité doručiť. Ich obsah z poškodených obálok či škatúľ vypadol, zatiaľ čo na ďalších zásielkach nie sú zrozumiteľné adresy.

Prečítajte si tiež:
Muž stále nosí manželke kvety, aj napriek tomu, že sú rozvedení. Dôvod je geniálny

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/palestincania-nedorucena-posta/343707-clanok.html

Foto: https://cdn.pixabay.com/photo/2014/09/15/22/23/stack-letters-447579_960_720.jpg (ilustračné)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií