fbpx
Neuveriteľné: Palestínčania konečne dostanú osem rokov zadržiavanú poštu – je jej vyše desať ton!

Neuveriteľné: Palestínčania konečne dostanú osem rokov zadržiavanú poštu – je jej vyše desať ton!

Viete si predstaviť, že vám niekto pred ôsmimi rokmi napísal list a vy si ho až teraz prečítate? Aj keď sa nám to možno zdá nepredstaviteľné, pošta je ešte stále v niektorých krajinách zadržiavaná a ľuďom je upreté právo na listové tajomstvo.

Palestínčanom na okupovanom západnom brehu rieky Jordán doručia vyše desať ton poštových zásielok, ktoré posledných osem rokov zadržiaval Izrael. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters.

V uplynulých dňoch poštári v meste Jericho na západnom brehu Jordánu triedili tisíce vriec s nedoručenými listami a balíkmi po tom, ako izraelské úrady povolili ich doručenie zo susedného Jordánska.

Celkovo desať a pol tony nedoručenej pošty pre Palestínčanov od roku 2010 uschovávalo Jordánsko. Izrael totiž zadržiaval priame posielanie a prijímanie pošty na palestínske autonómne územia v Predjordánsku, uviedli palestínski predstavitelia.

Izraelské úrady v súvislosti s týmto jednorazovým doručením uviedli, že ide o “gesto”, ktoré je súčasťou krokov smerujúcich k implementovaniu dohody z roku 2016 umožňujúcej priame medzinárodné poštové spojenie so západným brehom Jordánu.

Generálny riaditeľ Palestínskej pošty uviedol, že vytvorili skupinu, ktorá doručí zásielky ľuďom “tak skoro, ako to bude možné”. Jeden zo zamestnancov pošty avšak dodal, že niektoré zásielky bude zložité doručiť. Ich obsah z poškodených obálok či škatúľ vypadol, zatiaľ čo na ďalších zásielkach nie sú zrozumiteľné adresy.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/palestincania-nedorucena-posta/343707-clanok.html

Foto: https://cdn.pixabay.com/photo/2014/09/15/22/23/stack-letters-447579_960_720.jpg (ilustračné)

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Módne prehliadky nie sú len pre dvadsiatky s dlhými nohami. V Izraeli sa konala súťaž krásy preživších holokaust
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.