fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zamestnanosť na Slovensku v treťom kvartáli tohto roka medziročne stúpla o 1,5 percenta

Po očistení o sezónne vplyvy celková zamestnanosť medziročne vzrástla o 1,5 percenta a oproti druhému štvrťroku tohto roka o 0,1 percenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – V júli až septembri tohto roka sa zamestnanosť na Slovensku medziročne zvýšila o 1,5 percenta. Ako ďalej informoval Štatistický úrad SR, zamestnanosť v treťom štvrťroku podľa rýchleho odhadu štatistikov dosiahla 2,43 milióna osôb.

Po očistení o sezónne vplyvy celková zamestnanosť medziročne vzrástla o 1,5 percenta a oproti druhému štvrťroku tohto roka o 0,1 percenta. Rýchly odhad zamestnanosti štatistici na základe ďalších dostupných štatistických a administratívnych údajov spresnia a zverejnia 6. decembra tohto roka.

Viac k témam: Zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanosť na Slovensku v treťom kvartáli tohto roka medziročne stúpla o 1,5 percenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií