fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Západ by sa mal podľa Stoltenberga pripraviť na to, že konflikt na Ukrajine bude dlhotrvajúci

Generálny tajomník NATO upozorňuje, že vojna na Ukrajine sa stala opotrebovávacou, kde Ukrajinci platia vysokú cenu za obranu svojej vlastnej krajiny na bojisku.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – Západné krajiny by sa mali podľa generálneho tajomníka Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jensa Stoltenberga pripraviť na dlhý konflikt na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako povedal Stoltenberg novinárom po štvrtkovom stretnutí s americkým prezidentom Joeom Bidenom v Bielom dome, NATO musí pokračovať v podpore Ukrajiny v dlhom a pretrvávajúcom konflikte.

„Musíme sa pripraviť na dlhý konflikt, pretože ako vidíme, táto vojna sa stala opotrebovávacou, kde Ukrajinci platia vysokú cenu za obranu svojej vlastnej krajiny na bojisku, ale zároveň vidíme, že Rusko má vysoké straty,“ povedal.

„Našou zodpovednosťou je poskytnúť Ukrajine podporu. Väčšina vojen – a veľmi pravdepodobne aj táto vojna – v istom momente skončí pri rokovacom stole, ale vieme, že to, čo sa stane pri rokovacom stole, veľmi úzko súvisí so situáciou na zemi, na bojisku, takže im musíme pomôcť, podporiť ich, aby v tomto konflikte mohli dosiahnuť čo najlepší možný výsledok,“ doplnil.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Západ by sa mal podľa Stoltenberga pripraviť na to, že konflikt na Ukrajine bude dlhotrvajúci © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Koalícia musí zahodiť spory, inak jej hrozí rozpad. Heger partnerom pripomenul vlády Smeru spojené s mafiou (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií