fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zápasy Premier League odložili na znak úcty a rešpektu k zosnulej Alžbete II. a rovnaký krok spravili aj iné súťaže

Kráľovná Alžbeta II. skonala vo štvrtok podvečer vo svojom škótskom sídle Balmoral.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – Na znak úcty a rešpektu k zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. sa vedenie najvyššej anglickej futbalovej súťaže rozhodlo odložiť všetky víkendové súboje 7. kola.

Viac o téme: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.

V sobotu 10. septembra sa malo konať spolu 7 duelov Premier League, v nedeľu ďalšie tri. Už skôr v Anglicku zrušili na piatok naplánované prestížne súťaže v golfe, krikete či dostihoch.

“Je to mimoriadne smutné obdobie nielen pre náš národ, ale aj milióny ľudí naprieč celým svetom, ktorí ju obdivovali. Spolu tak môžeme trúchliť nad jej stratou,” uviedol výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters. Svoje víkendové súboje zrušili aj nižšie súťaže.

Britská vláda informovala, že necháva na rozhodnutí športových organizácií, ako sa rozhodnú v súvislosti s organizáciou podujatí v najbližších dňoch.

Najdlhšie vládnuca panovníčka v dejinách Spojeného kráľovstva Alžbeta II. skonala vo štvrtok podvečer vo svojom škótskom sídle Balmoral. Jej nástupcom na tróne sa stal jej syn Charles, ktorý sa stal kráľom Karolom III.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Česi remízovali v Lige národov so Španielmi, Ronaldo a Haaland strelili po dva góly (video)

Viac k témam: odložené zápasy, Premier League, Štátny smútok, Úmrtie, Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk – Zápasy Premier League odložili na znak úcty a rešpektu k zosnulej Alžbete II. a rovnaký krok spravili aj iné súťaže © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií