Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záujem o inflačnú dotáciu sa rapídne zvýšil. Krajniak pripomenul, že na príspevok majú nárok aj niektoré rodiny s deťmi

Najviac dotácií na základe žiadosti úrady vyplatili osobám, ktoré poskytovali osobnú asistenciu.

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili v júli 5 826 inflačných dotácií na základe žiadostí. V júni to pritom bolo iba 35 inflačných dotácií.

Najviac dotácií na základe žiadosti úrady vyplatili osobám, ktoré poskytovali osobnú asistenciu. V tlačovej správe o tom informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (UPSVAR) SR.

Pomoc so zdražovaním

„K výraznému nárastu čerpania inflačnej pomoci jednoznačne prispelo mimoriadne nasadenie pracovníkov na úradoch práce, ktorí aktívne vyhľadávali a osobne oslovovali potenciálnych žiadateľov o inflačnú dotáciu. Vďaka ich práci dostalo dotáciu takmer tisíc ľudí,“ povedal generálny riaditeľ UPSVAR Karol Zimmer.

Úrady práce a sociálnych vecí vyplácajú inflačnú pomoc od júna. Automaticky ju dostalo ešte v júni viac ako 810-tisíc osôb, ktorým úrady vyplatili celkovo takmer 97 miliónov eur.

O dotáciu treba požiadať

Pre viacerých však bola táto pomoc dostupná iba na základe žiadosti. Úrady práce takto v júli vyplatili viac ako 5,8 tisíca inflačných dotácií v celkovej hodnote takmer 600-tisíc eur.

Až 5 380 dotácií smerovalo ľuďom, ktorí vykonávali osobnú asistenciu na základe zmluvy o výkone osobnej asistencie najmenej 12 hodín počas prvého štvrťroka tohto roka.

Príspevky budú vyplácať do septembra

Celkovo 417 dotácií úrady práce a sociálnych vecí vyplatili starším občanom, ktorí najneskôr v máji tohto roka dosiahli 62 rokov a zároveň v máji boli bez príjmu a nepoberali dôchodok.

„Rád by som pripomenul ľuďom, ktorí sa starajú o deti s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, že môžu o inflačnú dotáciu požiadať na svojom úrade práce až do konca septembra,“ uviedol minister práce, sociálnych veci a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Viac k témam: Dotácie, Inflácia, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Záujem o inflačnú dotáciu sa rapídne zvýšil. Krajniak pripomenul, že na príspevok majú nárok aj niektoré rodiny s deťmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií