fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenského prejav bol jeden z najsilnejších v parlamente, zhodnotil Laurenčík

Anna Zemanová povedala, že silným signálom zo strany Volodymyra Zelenského bolo vyzdvihnutie pomoci slovenskej vlády a podpory občanov, pričom ich rozhodnosť dal za príklad celému svetu.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) v reakcii na prejav ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vyhlásila, že bol silným momentom pre spolupatričnosť Slovenska s Ukrajinou. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová povedala, že silným signálom zo strany Zelenského bolo vyzdvihnutie pomoci slovenskej vlády a podpory občanov, pričom ich rozhodnosť dal za príklad celému svetu. „Napriek tomu, že ukrajinský prezident rozumie nášmu postoju k ruskej rope a plynu, vnímame aj my ich volanie po odstrihnutí sa od energetických zdrojov z Ruska,” uviedla Zemanová.

Podľa podpredsedu parlamentu Milana Laurenčíka (SaS) bol prejav Zelenského jeden z najsilnejších v parlamente. „Standing ovation poslancov neznamenal len ocenenie a poďakovanie ukrajinskému prezidentovi za jeho príhovor, ale celému národu za obranu ich vlasti a hodnôt Európy,“ povedal Laurenčík.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezident Zelenskyj sa prihovoril poslancom NR SR (fotografie)

Poslanci strany SaS sú odhodlaní byť hlasom Ukrajiny na pôde Európskej únie, ako apeloval Zelenskyj. „Našou odpoveďou je ochrana slobody a pomoc ukrajinskému ľudu. Stojíme na strane mieru a na strane Ukrajiny. Ďakovné slová ukrajinského prezidenta sú jasný signál, že nie sme pre Ukrajinu len susedia, ale aj ich najbližší spojenec. Veríme, že Ukrajina zvíťazí,“ doplnil podpredseda poslaneckého klubu SaS Roman Foltin.

Prečítajte si tiež:
Primátori idú podľa Transparency do predvolebnej kampane s neférovou výhodou aj za verejné zdroje

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenského prejav bol jeden z najsilnejších v parlamente, zhodnotil Laurenčík © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií