fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj: História dá všetko do poriadku. A budeme s plynom, svetlami, vodou a jedlom… a bez vás

Ukrajinský prezident označil najnovšie ruské útoky na civilné ciele za „úmyselné a cynické”.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil najnovšie ruské útoky na civilné ciele za „úmyselné a cynické”. Bez prúdu podľa neho po útokoch boli Charkovská a Donecká oblasť, čiastočne stratili elektrinu aj Záporožia, Dnepropetrovsk a Sumy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Stále si myslíte, že nás dokážete zastrašiť, zlomiť, prinútiť nás k ústupkom? … Chlad, hlad, tma a smäd pre nás nie sú také desivé a smrteľné ako vaše ,priateľstvo a bratstvo.‘ Ale história dá všetko do poriadku. A budeme s plynom, svetlami, vodou a jedlom… a bez vás,” uviedol prezident a útoky na civilné ciele označil za teroristické.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Útoky sa odohrali v čase, keď Kyjev napreduje so svojou rýchlou protiofenzívou na východe Ukrajiny, ktorá vyhnala ruské sily z mnohých miest v oblasti.

Viac k témam: Charkov, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj: História dá všetko do poriadku. A budeme s plynom, svetlami, vodou a jedlom… a bez vás © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií