fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj je „Winston Churchill dnešných čias“, vzdal mu hold exprezident George W. Bush

Zelenskyj v rozhovore uistil Busha, že ukrajinskí obrancovia budú naďalej bojovať proti Putinovmu barbarstvu a ruským násilníkom.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Niekdajší americký prezident George W. Bush povedal, že sa vo štvrtok rozprával s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Poďakoval som prezidentovi za jeho vedenie, jeho príklad a jeho oddanosť slobode. Vzdal som hold odvahe ukrajinského ľudu,“ uviedol Bush na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Zelenskyj v rozhovore uistil Busha, že ukrajinskí obrancovia budú naďalej bojovať proti Putinovmu barbarstvu a ruským násilníkom. Bush vo svojom príspevku označil Zelenského za Winstona Churchilla dnešných čias“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

“President Zelenskyy assured me that they will not waver in their fight against Putin’s barbarism and thuggery. Americans are inspired by their fortitude and resilience. We will continue to stand with Ukrainians as they stand up for their freedom.” -President George W. Bush pic.twitter.com/x5PM8mW3zS
— George W. Bush Presidential Center (@TheBushCenter) May 5, 2022

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj je „Winston Churchill dnešných čias“, vzdal mu hold exprezident George W. Bush © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj: Ukrajina nikomu nedá ani kúsok našej zeme (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií