fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta

Na obnovu bude Ukrajina podľa jej premiéra Denysa Šmyhaľa potrebovať 750 miliárd dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina potrebuje na obnovu v dôsledku ruskej invázie 750 miliárd dolárov. V pondelok to na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom Lugane povedal jej premiér Denys Šmyhaľ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako tiež podľa spravodajského portálu BBC uviedol, ruská agresia spôsobila priame škody na ukrajinskej infraštruktúre v hodnote 100 miliárd dolárov.

Na konferencii virtuálne vystúpil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého je obnova Ukrajiny „spoločnou úlohou celého demokratického sveta”. „Rekonštrukcia Ukrajiny je najväčším príspevkom k podpore globálneho mieru,” povedal okrem iného Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Na dvojdňovej konferencii sa zúčastňujú viacerí svetoví lídri a mimovládne organizácie s cieľom vypracovať plán obnovy Ukrajiny po vojne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský premiér, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií