fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj obvinil Rusko z útokov v Podnestersku, vláda v regióne vyhlásila najvyššiu pohotovosť

V Podnestersku je nasadených 1 500 ruských vojakov, ktorí sa zatiaľ nepridali do vojny na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2022 (Webnoviny.sk) –
Za nedávnou sériou výbuchov v moldavskom odštiepeneckom regióne Podnestersko sú podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ruské špeciálne služby. Sú to takzvané operácie pod falošnou vlajkou zamerané na destabilizáciu regiónu a rozšírenie konfliktu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podnestersko, ktoré je proruské a hraničí s Ukrajinou, bolo v uplynulých dňoch dejiskom niekoľkých útokov. Tamojšie ministerstvo štátnej bezpečnosti údajne zasiahli granátometom, zničené sú aj dve rádiové veže a napadnutá bola aj vojenská jednotka. Vláda v regióne vyhlásila najvyššiu pohotovosť pred terorizmom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V Podnestersku je nasadených 1 500 ruských vojakov, ktorí sa zatiaľ nepridali do vojny na Ukrajine. Panujú však obavy, že by mohli otvoriť nový front vojny na západe alebo dať Moskve zámienku, aby pokračovala až do Moldavska. Popredný poradca ruského prezidenta Vladimira Putina sa už skôr vyjadril, že obyvateľov Moldavska hovoriacich po rusky utláčajú, čo je rovnaká výhovorka, ktorou Rusko odôvodňuje inváziu na Ukrajinu.

Viac k témam: Podnestersko, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj obvinil Rusko z útokov v Podnestersku, vláda v regióne vyhlásila najvyššiu pohotovosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina navrhuje Rusku výmenu, za obrancov oceliarne Azovstaľ dá vojnových zajatcov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií