fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj v emotívnom videu pochválil Ukrajincov za to, ako sa zmobilizovali v pomoci vlasti

Každý nový deň je podľa Volodymyra Zelenského novým dôvodom, prečo sa nevzdávať.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina sa znovuzrodila, keď Rusko pred šiestimi mesiacmi spustilo inváziu. Vo svojom prejave pri príležitosti Dňa nezávislosti Ukrajiny to uviedol prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého Ukrajinci museli „dokázať naše slová skutkami”.

Druhé celoukrajinské referendum

Dvadsiateho štvrtého februára sa podľa jeho slov „uskutočnilo druhé celoukrajinské referendum”, pri ktorom bolo nevyhnutné povedať áno nezávislosti „nie hlasovaním, ale v duši a svedomí”.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Dvadsiateho štvrtého februára o štvrtej ráno vyvstal nový národ. Nenarodil sa, ale znovuzrodil sa. Národ, ktorý neplakal, nekričal, nezľakol sa. Neutiekol. Nevzdal sa. Nezabudol,“ povedal Zelenskyj v emotívnom videu.

Zelenského pochvala ľuďom

Zelenskyj v prejave tiež pochválil Ukrajincov za to, ako sa zmobilizovali v pomoci Ukrajine, od bojov na frontových líniách po získavanie finančných prostriedkov na vojnové úsilie. Poznamenal aj, že Ukrajina sa „drží už šesť mesiacov”.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Každý nový deň je novým dôvodom, prečo sa nevzdávať. Pretože keď sme toho toľko prežili, nemáme právo nedospieť do konca,” vyhlásil. Zároveň sľúbil, že na anektovanom polostrove Krym a Ruskom okupovanom regióne Donbas obnovia ukrajinskú vládu, „nech je cesta akákoľvek”.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Vučić obvinil ukrajinské tajné služby a členský štát Únie, sú podľa neho zodpovedné za bombové útoky na Air Serbia

Viac k témam: Deň nezávislosti Ukrajiny, Donbas, Krym, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj v emotívnom videu pochválil Ukrajincov za to, ako sa zmobilizovali v pomoci vlasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií