fbpx
Inšpirujte sa! Žena vešia na svoj plot tašky s jablkami, ktoré si okoloidúci môžu vziať zdarma

Inšpirujte sa! Žena vešia na svoj plot tašky s jablkami, ktoré si okoloidúci môžu vziať zdarma

Prečo to robí?

Záhradkárska sezóna pomaly, ale isto vrcholí a mnohí sa tešia z poriadnej úrody. Pokiaľ ale by ste nevedeli, čo s nadmernou úrodou robiť, mohli by ste sa inšpirovať napríklad Nórkou Inger Garås, ktorá má tohto roku prebytok jabĺk a rozhodla sa s nimi naložiť skutočne inšpiratívne.

Zdroj: Drammens Tidende

Inger, ktorej staré jablone zarodili podstatne viac než zvyčajne, sa rozhodla, že chutné jablká nabalí do sáčkov a tie umiestni na plot, odkiaľ si ich budú môcť okoloidúci ľudia vziať zdarma. Dokopy ich vyvesila asi dvesto. Aj keď sa na plote nachádzal aj oznam, ktorý tvrdil, že ovocie si možno zobrať len tak, mnohí sa jej pre istotu opýtali, či je to skutočne tak. Ona im však zakaždým odpovedala: “Áno. Prosím, vezmite si ich.”

Zdroj: Drammens Tidende

Ak teda aj vy máte nadbytok úrody a nemáte sa s kým podeliť, radujte ich hoci i cudzím ľuďom. Nielenže tak plody zeme neskončia v odpade, ale niekoho tým aj skutočne potešíte a určite sa dostaví aj dobrý pocit.

 

 

Zdroj: https://www.dt.no/nyheter/hage/nedre-eiker/inger-deler-ut-gratis-epler-til-forbipasserende-det-er-mange-som-spor-kan-jeg-virkelig-ta/s/5-57-987068

Foto: https://www.dt.no/nyheter/hage/nedre-eiker/inger-deler-ut-gratis-epler-til-forbipasserende-det-er-mange-som-spor-kan-jeg-virkelig-ta/s/5-57-987068

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Láska ako DAR. Video, ktoré ti ukáže, ako naozaj funguje láska
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.