fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena ukrajinského vojaka donášala Rusom informácie o polohách ozbrojených síl, čelí obvineniam z vlastizrady

Zradkyni okupanti sľúbili ruské občianstvo a vysokú životnú úroveň, ak sa im podarí dobyť región.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) odhalila informátora, ktorý poskytoval ruským špeciálnym službám údaje o polohe vojenských objektov a techniky ukrajinských ozbrojených síl pozdĺž frontovej línie v blízkosti Doneckej a Zaporožskej oblasti. Informoval o tom oficiálny web SBU.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Donášala informácie okupantom

„Vyšetrovanie zistilo, že zradcom je 31-ročná obyvateľka Dnipropetrovskej oblasti, ktorá začala pracovať pre nepriateľa v máji tohto roku,“ uviedla SBU.

Žena k takémuto kroku pristúpila napriek tomu, že je vydatá za príslušníka ozbrojených síl a majú spolu syna. Jej manžel, ktorý bol na východnom fronte, pravidelne posielal peniaze na výživu dieťaťa.

Žena zneužila svojho manžela

Páchateľka podľa SBU využila svojho manžela a získala od neho informácie o umiestnení jeho vojenskej jednotky a ďalších skupín. Následne odovzdávala tieto informácie prostredníctvom poslov vojenskému spravodajstvu Ruskej federácie.

SBU uviedla, že ruský vojak, s ktorým žena bola v kontakte, jej prisľúbil ruské občianstvo a vysokú životnú úroveň, ak sa okupantom podarí dobyť región. Žene bolo oznámené podozrenie zo spáchania vlastizrady, súd ju preventívne umiestnil do väzby.

Prečítajte si tiež:
USA začali posielať na Ukrajinu vojenskú pomoc, dorazia aj nové zbrane proti „širšiemu útoku“ Ruska

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Špionáž, Vlastizrada
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena ukrajinského vojaka donášala Rusom informácie o polohách ozbrojených síl, čelí obvineniam z vlastizrady © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií