fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA začali posielať na Ukrajinu vojenskú pomoc, dorazia aj nové zbrane proti „širšiemu útoku“ Ruska

Prezident Joe Biden povedal, že súčasťou americkej podpory budú nové zbrane, ktoré budú vhodné na boj proti očakávanému „širšiemu útoku” Ruska na východe Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.4.2022 (Webnoviny.sk) – Časť dodávok vojenskej pomoci z USA začala prichádzať na Ukrajinu. Podľa spravodajského webu BBC to uviedol predstaviteľ Bieleho domu, ktorého citovala televízna stanica CNN. Americký prezident Joe Biden tento týždeň schválil dodatočnú vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prezident USA povedal, že súčasťou americkej podpory budú nové zbrane, ktoré budú vhodné na boj proti očakávanému „širšiemu útoku” Ruska na východe Ukrajiny.

Dodatočná pomoc v sume 800 miliónov dolárov znamená, že USA celkovo sľúbili poskytnúť Ukrajine vojenskú pomoc v hodnote viac ako 3 miliardy dolárov.

(1 EUR = 1,0878 USD)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – USA začali posielať na Ukrajinu vojenskú pomoc, dorazia aj nové zbrane proti „širšiemu útoku“ Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií