fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Známy herec z filmu Rambo 1 zomrel vo veku 81 rokov

Veteránsky herec Brian Dennehy, známy postavami v trhákoch Rambo 1, Tommy Boy a Chyťte vraha, zomrel v stredu v pokročilom veku.

Máte tip? napíšte nám mailom

Umelec známy svojou robustnou postavou začínal „macho“ postavami vo filme. Neskôr v kariére získal uznanie za divadelnú prácu v hrách Williama Shakespeara, Antona Čechova, Eugena O´Neillla a Arthura Millera. Hviezda filmu Rambo 1 zomrela prirodzene v New Haven v štáte Connecticut. Oznámila to Kate Cafaro zo spoločnosti ICM Partners, ktorá herca zastupovala.

Brian Dennehy, známy svojimi širokými ramenami, hrubým hlasom a schopnosťou hrať dobrých i zlých mužov s rovnakou sebaistotou, získal dve ceny Tony Awards, Zlatý glóbus a bol nominovaný na šesť cien Emmy. V roku 2010 bol uvedený do americkej divadelnej siene slávy.

Medzi štyridsiatimi filmami hral šerifa, ktorý uväznil Ramba v Rambo 1, sériového zabijaka v Chyťte vraha a skorumpovaného policajta, ktorého zastrelil Kevin Kline vo filme Silverado. Mal tiež zopár neškodných úloh ako barman vo filme 10 alebo vodca mimozemšťanov v Zámotku a jeho pokračovaní. Nakoniec ho štúdiový život unavil, keď v rozhovore poznamenal:

„Filmy boli zábavné. Starali sa o nás prvotriedne. Tieto dni sú preč.“

Brian Dennehy bol dlho spojený s chicagským divadlom Goodman, ktoré malo skvelú reputáciu vďaka drámam. Neváhal sa zapájať do viacerých divadelných hier napriek nižšiemu platu ako v Hollywoode. V roku 1998 sa objavil na Broadway, v klasickej úlohe Willyho Lomana, s ktorou vyhral Tony Awards. Ben Brantley v recenzii New York Times napísal:

„Tento človek má nádych každodennej kvality a obrovského emočného rozsahu, ktorý sa zhoduje s monumentálnym fyzickým zjavom. Tieto emócie sú také neskutočne pravdivé, že pán Dennehy vás doslova uchváti. Vláka vás do pasce, ktorá sa ukrýva vo vnútri Willyho psyché.“

Po hviezde filmu Rambo 1 zostala jeho druhá manželka, návrhárka kostýmov Jennifer Arnott, a ich dve deti, Cormac a Sarah. Brian Dennehy mal tiež tri dcéry – Elizabeth, Kathleen a Deirdre – z predchádzajúceho manželstva s Judith Scheff.

Prečítajte si tiež:
Chirurgická zmena z muža na ženu! VIDEO, ktoré vám ukáže celú zmenu pohlavia
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BBC The Express
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií