fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Známy herec z filmu Rambo 1 zomrel vo veku 81 rokov

Veteránsky herec Brian Dennehy, známy postavami v trhákoch Rambo 1, Tommy Boy a Chyťte vraha, zomrel v stredu v pokročilom veku.

Máte tip? napíšte nám mailom

Umelec známy svojou robustnou postavou začínal „macho“ postavami vo filme. Neskôr v kariére získal uznanie za divadelnú prácu v hrách Williama Shakespeara, Antona Čechova, Eugena O´Neillla a Arthura Millera. Hviezda filmu Rambo 1 zomrela prirodzene v New Haven v štáte Connecticut. Oznámila to Kate Cafaro zo spoločnosti ICM Partners, ktorá herca zastupovala.

Brian Dennehy, známy svojimi širokými ramenami, hrubým hlasom a schopnosťou hrať dobrých i zlých mužov s rovnakou sebaistotou, získal dve ceny Tony Awards, Zlatý glóbus a bol nominovaný na šesť cien Emmy. V roku 2010 bol uvedený do americkej divadelnej siene slávy.

Medzi štyridsiatimi filmami hral šerifa, ktorý uväznil Ramba v Rambo 1, sériového zabijaka v Chyťte vraha a skorumpovaného policajta, ktorého zastrelil Kevin Kline vo filme Silverado. Mal tiež zopár neškodných úloh ako barman vo filme 10 alebo vodca mimozemšťanov v Zámotku a jeho pokračovaní. Nakoniec ho štúdiový život unavil, keď v rozhovore poznamenal:

„Filmy boli zábavné. Starali sa o nás prvotriedne. Tieto dni sú preč.“

Brian Dennehy bol dlho spojený s chicagským divadlom Goodman, ktoré malo skvelú reputáciu vďaka drámam. Neváhal sa zapájať do viacerých divadelných hier napriek nižšiemu platu ako v Hollywoode. V roku 1998 sa objavil na Broadway, v klasickej úlohe Willyho Lomana, s ktorou vyhral Tony Awards. Ben Brantley v recenzii New York Times napísal:

„Tento človek má nádych každodennej kvality a obrovského emočného rozsahu, ktorý sa zhoduje s monumentálnym fyzickým zjavom. Tieto emócie sú také neskutočne pravdivé, že pán Dennehy vás doslova uchváti. Vláka vás do pasce, ktorá sa ukrýva vo vnútri Willyho psyché.“

Po hviezde filmu Rambo 1 zostala jeho druhá manželka, návrhárka kostýmov Jennifer Arnott, a ich dve deti, Cormac a Sarah. Brian Dennehy mal tiež tri dcéry – Elizabeth, Kathleen a Deirdre – z predchádzajúceho manželstva s Judith Scheff.

Prečítajte si tiež:
Čína plánuje spustiť „umelé Slnko." Funkčné má byť už v roku 2020
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BBC The Express

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií