fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V rakúskom turistickom stredisku St. Wolfgang sa koronavírusom nakazilo 62 zamestnancov hotelov

Nákaza koronavírusu sa potvrdila v 17 hoteloch a pohostinstvách a kúpalisku v obci St. Wolfgang.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet infikovaných ľudí v turistickom stredisku Salzkammergut v St. Wolfgangu (okres Gmunden) sa zvýšil na 62 informuje agentúra APA. 38 ľudí z celkového počtu 1183 výsledkov testu stále čaká, oznámil to krízový tím Horného Rakúska.

V utorok jedna zo zamestnanecov hotela v St. Wolfgangu prejavila koronavírusové príznaky. Ešte v ten deň ju otestovali. Krízový tím krajiny bol informovaný o pozitívnom výsledku v stredu ráno. Hneď na to začali okamžite rozsiahle testovanie a vedením kontaktných osôb. Verejnosť však bola informovaná až v piatok, keď bolo známych 8 prípadov.

Keď sa infikovaní ľudia vrátia do svojich domovských okresov, budú o tom informované príslušné okresné úrady, uviedla Carmen Breitwieser, okresná prezidentka a člen krízového tímu. Zostalo nejasné, či v okruhu kontaktných osôb boli ľudia zo zahraničia.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj apa
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií