fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Známy obchodný reťazec sa rozhodol vo veľkom bojovať proti plastom. Zmeny chce stihnúť už do budúceho roka

Máte tip? napíšte nám mailom

Jeden z najväčších obchodných reťazcov sa rozhodol bojovať proti plastovému odpadu a tým chrániť našu planétu.

Tesco dlhodobo patrí k najväčším obchodným reťazcom nielen u nás, ale i vo svete. Britská obchodná sieť si začala uvedomovať dôležitosť ochrany Zeme a recyklácie a tak sa rozhodla pre skutočne obrovský a odvážny krok. Spoločnosť sa zaviazala, že do roku 2019 odstráni zo svojich pultov všetky plastové obaly, ktoré sa ťažko rozkladajú.

Aktivisti tento krok pochvaľujú a Tesco vo svojom rozhodnutí plne podporujú, objavujú sa však i názory, že ide o príliš ambiciózny a priam nereálny plán. Obchodný reťazec sa ale nevzdáva a s pomocou britskej vlády plánuje vytvoriť infraštruktúru na recyklovanie odpadov. Tá má fungovať na princípe uzavretej slučky, ktorý má zabezpečiť, že všetko použité možno použiť ešte raz.

Nie všetky plasty sa však dajú odstrániť pomocou uzavretej slučky. Medzi tie patrí napríklad PVC či čierny plast, ktorý sa vo Veľkej Británii nerecykluje. Tescu sa teda zrejme nepodarí 100-percentná výhra v boji s plastovým odpadom, no krok, pre ktorý sa táto spoločnosť rozhodla si zaslúži uznanie a príklad by si mohli brať aj ostatné obchodné reťazce.

Prečítajte si tiež:
Viete, prečo majú perá na uzáveroch dierku? Dôvod vás zaručene prekvapí

“Budeme spolupracovať s dodávateľmi na prepracovaní a predovšetkým redukcii všetkých plastových obalových materiálov. Po konzultácii s našimi poprednými dodávateľmi odstránime z nášho podnikania začiatkom tohto roka do roku 2019 všetky obaly, ktoré sa veľmi ťažko recyklujú,” objasnil plány obchodnej siete Tesco, predseda predstavenstva tejto spoločnosti, Jason Tarry.

 

 

Zdroj: Independent

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií