Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ZOO: Hlavný exponát – človek

Inštinkty zvieraťa v sebe skrýva každý z nás

Francúzska fotografka  Patrice Letarnec zaujala ľudí svojou najnovšiou sériou fotografií. Pomenovala ju jednoducho a výstižne – Human Zoo . Hlavná téma fotografií sú skryté inštinkty zvieraťa, v ktorých je každý človek uväznený a ktoré má v sebe. Na niekom ich spozorujeme hneď na prvý pohľad, iný ich nosí hlboko v sebe , no má ich každý. Táto séria fotografií sa na sociálnych sieťach stretla s veľmi pozitívnymi ohlasmi vo viacerých krajinách . Potešila nie len majiteľov zvierat, zástancov zákona ale aj ochranárov, ktorí dúfajú, že si po tomto ľudia vstúpia do svedomia, a budú sa k zvieratám správať lepšie.

Dospelí ľudia a deti stvárnili na fotografiách „nebezpečné zvery„, na ktoré sa ľudia chodia pozerať do Zoologických záhrad.  Za zamyslenie však stojí , kto je naozaj nebezpečnejší ? Sú to naozaj tie zvieratá, alebo my, ľudia ?

Hlavný exponát – človek!

zviera alebo človek?

ľudská zoo

ľudská zoo

ľudská zoo   ľudská zoo

ľudská zoo

Zdroj : inspiration-now.compatriceletarnec.fr/portfolio/

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií