fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

3 pravdy o cisárskom reze, ktoré by mala poznať každá žena

Máte tip? napíšte nám mailom

Narodenie dieťaťa je pre každú ženu, ale i muža nádherným okamihom. Celé to začína samotným pôrodom, počas ktorého objavujú čaro tajomstva života. Bohužiaľ, nie všetky ženy si môžu vybrať, ako budú rodiť – či pôrod prebehne prirodzeným spôsobom alebo bude nutná sekcia, tvz. cisársky rez.

Dnes sa spoločne pozrieme na 3 skutočnosti, ktorým musia čeliť ženy postupujúce sekciu.

1. Tieto ženy musia byť statočné a čeliť následkom chirurgických zákrokov

Cisársky rez je považovaný za veľký a náročný chirurgický zákrok a rovnako ako pri ostatných operáciách, ide o veľké riziko pre matku, ale i dieťatko (podobne ako tomu môže byť aj v prípade prirodzeného pôrodu).

Zároveň je v tomto prípade vylúčená prítomnosť otca alebo iného rodinného príslušníka, ktorí by rodiacej matke mohli byť oporou, avšak, nemôžu. Naopak tá musí bojovať sama. Musí nájsť vnútornú silu, vďaka ktorej porazí strach a osamelosť, aby mohla priviesť na svet nový život.

2. Tieto ženy nevedia, či je všetko v poriadku, kým neopustia operačnú sálu

V prípade cisárskeho rezu sa riziko nekončí s narodením dieťaťa, ako to poväčšine býva pri klasickom pôrode. To, či všetko dopadlo úspešne, vedia lekári určiť až potom, ako z tela vymizne anestéza a matka začne opäť všetko cítiť.

Prečítajte si tiež:
Extravagantné črievičky z rozprávky. To je kúsok!

Medzi traumatizujúci moment môže pri sekcie patriť aj pocit nehybnosti končatín, ktorý je spôsobený narkózou. Žena síce počas operácie necíti bolesť, ale cíti všetky pohyby, ku ktorým v nej dochádza. V prípade, že s tým žena nebude oboznámená, môže sa vyľakať.

3. Zotavovanie po cisárskom reze je náročné

Narodením dieťatka a úspešnou operáciou celé trápenie nekončí. V nasledujúcich niekoľkých dňoch sa žena stará nielen o seba a svoj zdravotný stav, ale poskytuje celý servis dieťatku. To môže byť v niektorých prípadoch dosť obtiažne, ale tieto hrdinky to s prehľadom zvládajú. S láskou sa venujú svojmu dieťatku a častokrát zabúdajú na svoje vlastné pohodlie a dobro.

Aj preto patrí všetkým mamám veľká poklona a obdiv.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií