fbpx
HAPPY END: Téma 20. ročníka banskoštiavnického Letného filmového festivalu 4 živly. Nenechajte si ho ujsť už 8. – 12. augusta

HAPPY END: Téma 20. ročníka banskoštiavnického Letného filmového festivalu 4 živly. Nenechajte si ho ujsť už 8. – 12. augusta

Letné 4 živly čaká 20. ročník! Kinosály, amfiteáter, Starý zámok, ale aj miestne kaviarne a kluby. To všetko sa stane útočiskom filmových nadšencov a nadšenkýň s chuťou pozrieť si výber najlepších filmov venovaných téme HAPPY END a zabaviť sa viacerými sprievodnými podujatiami.

Kolekcia filmov zodpovedá rokmi overenej taktike podujatia spájať v programe snímky staršieho dáta produkcie s najnovšími titulmi, hrané filmy s dokumentárnymi, animovanými i experimentálnymi.

Tému HAPPY END predstavia filmy s pozitívnym záverom, ale aj také, ktoré sa venujú ukončeniu časových úsekov, dôb či životných etáp. Hollywoodske klasiky To je úžasný život (It’s a Wonderful Life, Frank Capra, ) alebo Byt (The Apartment, Billy Wilder, 1963) doplnia nedávne festivalové hity Western (Valeska Grisebach, 2017) či Smetiarska helikoptéra (Sophelikoptern, Jonas Selberg Augustsén, 2015). V špeciálnej testovacej projekcii predstavia slovenskému publiku 4 živly nový film režiséra Phillipa Eichholtza Úlet (Rückenwind von vorn, 2018). Nemecký tvorca ho nakrútil sčasti aj v Banskej Štiavnici. Stalo sa tak po tom, čo ho mesto zaujalo pri návšteve zimnej verzie filmového festivalu.

Čo všetko ponúknu 4 živly?

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  V Piešťanoch sa uskutoční 13. ročník medzinárodného filmového festivalu Cinematik

Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.