fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

HAPPY END: Téma 20. ročníka banskoštiavnického Letného filmového festivalu 4 živly. Nenechajte si ho ujsť už 8. – 12. augusta

Letné 4 živly čaká 20. ročník! Kinosály, amfiteáter, Starý zámok, ale aj miestne kaviarne a kluby. To všetko sa stane útočiskom filmových nadšencov a nadšenkýň s chuťou pozrieť si výber najlepších filmov venovaných téme HAPPY END a zabaviť sa viacerými sprievodnými podujatiami.

Kolekcia filmov zodpovedá rokmi overenej taktike podujatia spájať v programe snímky staršieho dáta produkcie s najnovšími titulmi, hrané filmy s dokumentárnymi, animovanými i experimentálnymi.

Tému HAPPY END predstavia filmy s pozitívnym záverom, ale aj také, ktoré sa venujú ukončeniu časových úsekov, dôb či životných etáp. Hollywoodske klasiky To je úžasný život (It’s a Wonderful Life, Frank Capra, ) alebo Byt (The Apartment, Billy Wilder, 1963) doplnia nedávne festivalové hity Western (Valeska Grisebach, 2017) či Smetiarska helikoptéra (Sophelikoptern, Jonas Selberg Augustsén, 2015). V špeciálnej testovacej projekcii predstavia slovenskému publiku 4 živly nový film režiséra Phillipa Eichholtza Úlet (Rückenwind von vorn, 2018). Nemecký tvorca ho nakrútil sčasti aj v Banskej Štiavnici. Stalo sa tak po tom, čo ho mesto zaujalo pri návšteve zimnej verzie filmového festivalu.

Čo všetko ponúknu 4 živly?

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií