fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6 vecí, ktoré budú poznať len ľudia narodení pred rokom 2000

Máte tip? napíšte nám mailom

Že majú ľudia narodení pred rokom 2000 zopár superschopností, to nie je žiadnym tajomstvom. Pre toto obdobie bolo však príznačných aj zopár zaujímavých vecičiek, na ktoré sme vtedy nechápavo pozerali s otvorenými ústami a považovali ich za vrchol ľudského myslenia či techniky. Tu je zopár z nich:

Walkman

Pamätáte si na túto srandu? Táto super vec vyzerá síce ako plotnička na varenie, no jej schopnosti sú omnoho parádnejšie. Dokáže prehrať CD! Kam sa hrabú dnešné MP3, MP4 a smartfóny? Walkman bol jednoducho top.

Zdroj: ebay.uk.co

 

Tamagotchi

Už si nakŕmil svoje elektronické zvieratko, kvôli ktorému si bol ochotný vstať aj o pól druhej ráno? Niečo sa raz končí, niečo začína, no svoju žirafu si pochoval už niekoľkokrát. Ak by malo byť tamagotchi symbolom zodpovednosti, pravidelne by ťa navštevovala sociálka.

6 vecí, ktoré budú poznať len ľudia narodení pred rokom 2000
Zdroj: wikipedia.org

Bužírky

Kto si pamätá na tento trend? Naše babky sa učili štrikovať, my prepletať umelé špagáty do často neidentifikovateľných tvarov. Jednofarebné, viacfarebné, matné, trblietavé, mať si musel jednoducho všetky.

Prečítajte si tiež:
Séan Garnier to s loptou naozaj vie. Pozrite sa, aké kúsky dokáže predvádzať s loptou.
6 vecí, ktoré budú poznať len ľudia narodení pred rokom 2000
Zdroj: webjet.sk

Tetris

Vau! Prenosná hračka, pri ktorej sme vydržali hodiny a hodiny a ak sa nám aj náhodou tá tajomná krabička vybila, stačilo vymeniť baterky a mohli sme pokračovať ďalej. Ukladať tvary tak, aby do seba zapadali nikdy neomrzí.

Zdroj: heureka.sk

Phlat Ball

Pamätáte si na túto čarovnú loptu, ktorá bola reklamovaná ako najnovší výdobytok vtedajších čias? Váš problém so strechou je zažehnaný, lietajúci tanier krížený s loptou tam nezostane navždy! Zázračne sa premení na tvar guľatý a odgúľa sa zo strechy priamo do vašich rúk. To jednoducho musíte mať.

Zdroj: heureka.sk

Pogy

Dnes sa mnohí pýtame: ,,Čo to vlastne bolo?!”. Odpoveď je jednoduchá – papierové kolieska s rôznou potlačou, ktorých keď sme mali dostatok, tak sme boli králi sveta. Vyrážadlá nám však tiež neboli ľahostajné, jedno bolo vzácnejšie, silnejšie, farebnejšie, kovovejšie, iné až takú hodnotu nemalo. Jedno bolo však isté – nevadili nám ani studené panelákové schody, ani neskorá večerná hodina. Chuť hrať sa našla vždy.

Zdroj: starypaky.cz

Prečítajte si tiež:

Rozprávky, na ktorých si fičali ľudia narodení pred rokom 2000

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií