fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozprávky, na ktorých si fičali ľudia narodení pred rokom 2000

Máte tip? napíšte nám mailom

Každá generácia mala svojich hrdinov a rozprávky, na ktoré dodnes nedá dopustiť. My sa však dnes zameriame na generáciu narodenú krátko pred rokom 2000. Aké rozprávky sprevádzali práve ju?

Čo je Andy? 

Večný šibal Andy mal vždy v rukáve nejaký ten vtip (alebo lepšie povedané prank), ktorým vedel pekne zauzliť dej a prekrútiť pointu, ak tam nejaká niekedy bola. Inak, viete čo? Nám celkom pripomína Kazmu z ONE MAN SHOW.

Traja kamaráti a Jerry

Pamätáte si, aké to bolo, keď ste nevedeli zapadnúť do partie, a tak veľmi ste chceli? Alebo ste patrili práve k tým šťastlivcom, ktorí takéto problémy nemali? Jerry bol večný smoliar, ktorý sa snažil skamarátiť s bandou troch kamarátov, čo vám môže prezradiť už názov. Ano, stále nás to bavilo.

Trieda číslo 402

Pamätáte si tento kolektív plný rozmanitých charakterov? Našli ste tam bifľošku, intrigárku, flákača, triedneho šaša i machra, kresťanku i modrookého anjelika. O každodennú školskú drámu ste mali postarané. Prečo? Pretože nie je ľahké prežívať prvé školské lásky, kamarátstva, tlak rodičov či písomky. Je paradoxom, že vtedy to boli pre nás tie najhoršie problémy sveta, vďaka ktorým sme sa s postavami maximálne stotožňovali.

Zdroj: veselerozpravky.sk

Špiónky

Sam, Clover, Alex! Telefón v tvare púdrenky bol naším vysnívaným a nevedeli sme si predstaviť, že raz niečo také ako hologram bude reálne. No, to sme si asi nevedeli predstaviť ani dotykové telefóny. ,,Tutúturutu, Jerry?”

Prečítajte si tiež:
Otec vytrollil svoju dcéru na sociálnej sieti! Jeho príspevok zožal veľkú slávu

Hannah Montana

Miley Cyrus nikdy nepatrila medzi poslušné celebrity. Práve jej živelnosť a energickosť bola tá, ktorá nás na jej charaktere roky a roky bavila. Samozrejme mimo to, že by každé dievča chcelo byť cez deň tým obyčajným dievčaťom, ktorým je. Keď má chuť, môže si dať  parochňu a premení sa na svetovú superstar. 

Pirát Divoký Jack

Táto srdcovka nenechala žiadne dieťa chladné, najmä to, ktoré už v útlom veku objavovalo krásy miernej morbidity a sarkazmu. Dobrodružné cesty piráta so svojím potkanom v ľudskej veľkosti nenechalo ani jedno oko suché a s napätím sme vždy očakávali, čo vyvedie tentokrát.

Oggy a šváby

Tak, tu už je reč o silnej morbídnosti, ktorá bola založená na koncepte rozprávky Tom a Jerry. Pes a mačka, to je večná naháňačka – ale čo tak kocúr a tri šváby? Jasné, že nás to bavilo, najmä nesmrteľná drzosť malého hmyzu a hnev naoko milého modrého a nešikovného kocúra. 

Prečítajte si tiež:

Máte radi Disney rozprávky aj keď už nie ste deti? Môže za to tento psychologický dôvod

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií