fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

60-dňová výzva pre krajší život! Dokážete to?

Máte tip? napíšte nám mailom

Perfektná postava, dokonalá tvárička bez vrások, slubná kariéra, nabitý účet peňazí, mať najlepšie kúsky z obchodu a samozrejme byť v spoločnosti niekto! Motto dnešnej doby. O čo sa snažíte vy? A kde je láska, úprimné priateľstvá, pomoc, podpora, úsmev či skutočné šťastie? Ako byť vôbec šťastný? 

Všade kam sa len pozrieme sa píše o výzvach. Výzva pre dokonalé brucho, nohy, zadok, všetko preto aby sme spĺňali kritériá tejto konzumnej spoločnosti. Kto to vlastne vymyslel a čo tým chcel dokázať? Rozdeliť nás na krásnych a škaredých? Alebo súdiť a zároveň aj odsúdiť, keď tie choré kritériá nespĺňame? Tá nenávisť, ktorá je medzi ľuďmi je neznesiteľná. Závidíme, ponižujeme, rozdeľujeme, ubližujeme, dokážeme niekomu zničiť sny, len tak, aby sme si navýšili svoje nenasýtené ego. Zabúdame robiť niečo pre našu dušu, zatiaľ čo pre svoj zvonkajšok robíme maximum. Kupujeme si drahé veci, len aby sme zaujali ľudí, na ktorých nám vôbec nezáleží. Zarábame peniaze nato, čo nás aj tak neurobí šťastných. A to čo nás robí šťastných odkladáme na neskôr, najprv sa predsa treba zabezpečiť. Potom keď umierame plačeme, lebo sme nerobili to čo nás baví. Je to smiešne však?

            Stop⚠️

Nech už je to akokoľvek, zastavme to. Zmeňme to! Prestaňme sa tváriť, že je všetko v poriadku a pustime sa do výzvy pre krajší život! Pre hodnotnejší život! Viete si to predstaviť, ako by to na našej planéte vyzeralo, keby sme všetko riešili so srdcom a zdravým rozumom? Trávili viac času s rodinou, ako v práci. Pomáhali ľuďom, ktorí to potrebujú, alebo by stačilo ak by sme sa iba viac usmievali a rozdávali radosť. Tak poďte do toho a zmeňme spolu svet!

Prečítajte si tiež:
Trnava prichádza s novinkou, ktorá zlepší kvalitu životného prostredia pre súčasné i budúce generácie
Výzva pre krajší život
pixabay.com

Návod pre krajšie rána:

  • Ak sa na niekoho hneváte, odpustite mu. Nech už spravil čokoľvek, verte, že vás to neskutočne ťaží. Nebude to ľahké, ale ide to! Je to oslobodzujúce.
  • Ak ste niekomu ublížili a tvárite sa, že to nie je vaša vina, napravte to! Ospravedlnenie nie je znakom slabosti, ale znakom toho, aký ste silný.
  • Každý deň spravte aspoň jeden dobrý skutok. Naozaj! Pomáhajte slabším. Odneste niekomu tašky z nákupu, nehanbite sa len preto, že by vás vysmiali a pozerali čo to robíte. Ľudia totižto vždy pozerajú nato, čo je správne. Ak sa deje niečo nesprávne a nespravodlivé, držia hubu a robia sa, že nič nevidia. Choré však?
  • Začnite milovať a najprv seba! Bez rozdielu, bez prekážok, bez požiadaviek a kritérií. Jednoducho, čisto a z hĺbky. Prejavujte svoje city, nepotláčajte ich v sebe. Milovať je hlavné pravidlo pre krajší život.
  • Prestaňte (aspoň z časti) robiť to, čo sa od vás vyžaduje a robte to čo vás skutočne teší a napĺňa.
  • Keď budete kráčať po chodníku a pôjdu oproti vám ľudia, nepozerajte na nich súdiac. Nedovoľte vašej mysli ich hodnotiť. Nepozerajte čo majú oblečené, ako sa chovajú ani akí sú. Nedovoľte vašim myšlienkam súdiť niekoho. Pozrite sa radšej do vášho vnútra, nechýba vám tam ešte niečo ku šťastiu? Alebo netreba ešte niečo napraviť?
  • Hovorte pravdu!
  • Aspoň na 10 minút vypnite hudbu alebo rádio. Počúvajte to ticho. Ľudia často počúvajú hudbu nahlas, pretože sa boja počúvať svoje vnútro, aby sa náhodou neozvalo svedomie.
Prečítajte si tiež:
Madona ruší koncerty, a to bez náhrady: Čo sa deje?

Mohlo by tu byť veľa ďalších vecí, ako byť lepším človekom, ale celkom postačí, ak na začiatok začnete čo i len s jedným z týchto vecí. Uvidíte, že váš život naberie na obrátky. A viete prečo 60 dní? Pretože za ten čas sa z vykonávania dobrých skutkov stane zvyk. Niečo také ako pitie kávy, niečo, bez čoho si proste neviete predstaviť deň. Uvidíte, že keď začnete vy, pridajú sa aj vaši priatelia. Potom to už medzi vami bude úplne iná reč. Cez seba ➡ pre všetkých, ku šťastnému koncu 💜. Aby ste na konci vašej cesty mali naplnené srdcia spomienkami na krásny a 🔝 špičkový život.

PS: A vedeli ste, že škaredí ľudia neexistujú? To škaredé pochádza iba z nášho vnútra. Tak pozor nato čo do neho vkladáme, odtiaľ sa totižto odráža náš výzor a aj pohľad na celý tento 🌏.

 

 

Zdroj foto: https://pixabay.com/sk/srdce-láska-romantika-valentine-700141/ https://pixabay.com/sk/ľudia-skok-šťastie-úspech-jasot-3509144/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií