fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Patríte k domácim majstrom? Zariaďte si dokonale funkčnú dielňu!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ručná práca a domáca výroba v poslednom období naberá na popularite. Ľudia sa vracajú k tradíciám a nechcú byť uniformní, preto siahajú po originálnych kúskoch, ktoré nepochádzajú z pásovej výroby. Patríte k tvorivým ľuďom a nemáte vhodný priestor na realizáciu svojich nápadov? Inšpirujte sa týmito radami a zariaďte si dielňu presne podľa svojich potrieb!

Handmade je IN

Hovorí sa, že remeslo má zlaté dno. A túto skutočnosť si v súčasnej pretechnizovanej dobe plnej konzumu zjavne uvedomuje stále viac ľudí. Gigantické domy nábytky máme síce v každom väčšom meste, no pokiaľ zatúžite po originalite a oslovíte stolára, nastáva problém. Na svoj vysnívaný konferenčný stolík budete čakať pol roka. Šikovní ľudia majú skrátka o zákazky postarané, pretože netradičné riešenia sú čoraz populárnejšie. A to nielen v rámci bytového dizajnu, ale aj v oblasti odievania, doplnkov a podobne. Máte talent, dobré nápady a šikovné ruky? Zariaďte si vlastnú dielňu!

zariaďte si dielňu
Zdroj: unsplash.com

Nepotrebujete dizajnéra, zariaďte sa podľa seba

Domáca dielňa je priestorom, ktorý by mal byť predovšetkým funkčný. Preto dôležitejšie, ako vybrať farbu stien, je zamyslieť sa nad tým, čo v dielni budete robiť. A tomu vhodne prispôsobíme nábytok. Pokiaľ sa venujete stolárčine, je logické, že budete pracovať s veľkými kusmi dreva a aj finálne výrobky budú mať svoju váhu i rozmer, a to je faktor, ktorý je naozaj rozhodujúci aj z hľadiska priestorových možností. Ak sa venujete šitiu, výrobe kovaných šperkov alebo keramiky, nároky budete mať určite iné, ako v predchádzajúcom prípade.

Chce to poriadny pracovný stôl

Neoddeliteľnou súčasťou dielne, či už tej menšej alebo väčšej, je pracovný stôl. Je jedným z jej najdôležitejších kusov nábytku. Mal by byť dostatočne veľký a pevný, aby ste na ňom mohli realizovať všetky svoje projekty bez akéhokoľvek pocitu obmedzenia. V neposlednom rade je mimoriadne dôležité prispôsobiť aj výšku stola individuálnym potrebám. Pri výbere však musíme zohľadňovať nielen samotnú výrobu, ale aj  proces balenia v prípade, že svoje výrobky predávate a posielate zákazníkom. Pokiaľ pracujete s rozmernejšími predmetmi, určite oceníte systém valčekov zabudovaných v samotnom stole, ktoré umožnia jednoduchú manipuláciu. 

Zdroj: AJ produkty

Zorganizujte si náradie

Ak si chcete zariadiť funkčnú dielňu, je nemysliteľné, aby v nej vládla dezorganizácia. V rámci efektivity práce je mimoriadne dôležité, aby všetko malo svoje presne určené miesto. Pokiaľ by ste v procese výroby mali zakaždým hľadať konkrétne náradie alebo pomôcku, čoskoro by ste z toho boli poriadne otrávený. Preto si treba zabezpečiť tie správne policové systémy, ale aj organizéry na náradie. Tak, aby ste ho mali dostatočne poruke, no zároveň, aby nezavadzalo tam, kde potrebujete mať svoj priestor. 

Zariadiť si dielňu tak, aby bola funkčná, je veľmi dôležitým predpokladom k tomu, aby sa práca v nej stala pre vás relaxom. A pokiaľ vás tvorba baví, vidieť to aj na samotných produktoch. 

Prečítajte si tiež:
Buď chlap! Tieto kúsky oblečenia podčiarknu vašu mužnosť

Zdroj: ajprodukty.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií