fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

9 vecí, ktoré by mali robiť slobodní

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak patríš aj ty k tým, ktorí pri sebe nemajú svoju milovanú polovičku, tak nezúfaj. Všetko, čo má prísť, príde!.. a to mi môžeš veriť. Skús však teraz využiť tento svoj momentálny stav najlepšie, ako môžeš. Zahraničný portál www.relevantmagazine.com prináša zopár rád, ktoré by ti mohli poradiť, čo také by si mal robiť:

1. Cestuj čo najviac
Práve v tomto tvojom momentálnom vzťahu nie si nikým a ničím viazaný, preto využi svoj voľný čas a cestuj, spoznávaj nové miesta, skúšaj nové veci a rozšír si svoj pohľad na svet. Nové zážitky a spomienky na ne ťa budú tešiť ešte niekoľko rokov a kto vie, či práve v zahraničí nenájdeš svoju chýbajúcu polovičku

2. Šetri peniaze
Aj keď sa tento druhý bod trochu neguje s prvým, pretože aj cestovanie niečo stojí, je to tak. Život s partnerom ako aj život v manželstve stojí nemalé peniaze. A to nehovorím o tom, keď prídu deti. Aj preto je dôležité pomaly šetriť a pestovať v sebe pocit finančnej zodpovednosti, aby ste sa mali potom lepšie.

3. Užívaj si čas s priateľmi
Práve priatelia sú tí, s ktorými sa môžeme tešiť vo chvíľach radosti, ale aj naopak, smútiť vo chvíľach zlých. Daj pozor, aby ste nezabudol na priateľov, aby si tento drahocenný čas nenechal prekĺznuť pomedzi prsty. Kto vie, či tvoja chýbajúca polovička nie je tvojím najlepším priateľom alebo priateľkou. Rovnako to platí aj o priateľstvách, keď už si vo vzťahu alebo v manželstve. Zážitky, spomienky a pocit, že sa máš na koho obrátiť, je na nezaplatenie, preto ver, že práca a zhon počkajú pred priateľmi.

Prečítajte si tiež:
Skutočný príbeh: Našiel si ma princ zo škôlky

4. Venuj sa dobrovoľníckym aktivitám
Neboj sa investovať svoj čas a energiu aj druhým, pretože či už tomu veríš alebo nie, všetko sa ti dvojnásobne vráti. Skús sa zapojiť do mimoškolských akcií, pomôcť v detskom centre, v kostole, pri organizovaní tábora alebo iného podujatia pre verejnosť. Všetko to je tvoj bonus navyše, ktorý raz v živote zužitkujete. Stále platí, že čím viac ľudí stretneš, tým väčšia šanca je, že práve tam nájdeš svoju spriaznenú dušu.

5. Ži, bývaj s priateľmi
Ak si single, tak určite skús bývanie s priateľmi, pretože je to neskutočná zábava. Ak si študoval na vysokej škole, tak určíte poznáš výhody spoločného bývania – od chodbovíc, spoločného varenia, upratovania až po spoločné pozeranie filmov. Proste jedným slovom je to paráda.

happy-people-249242_960_720

6. Študuj a pracuj na sebe
Kým je človek sám, slobodný, tak má oveľa viac času na seba, na svoje koníčky a sebavzdelávanie. Áno, viem, že to môže platiť aj keď je človek vo vzťahu či manželstve, ale vtedy je to popri všetkých povinnostiach oveľa ťažšie. Preto naša rada znie, študuj, vzdelávaj sa a pracuj na sebe, kým na to máš čas.

Prečítajte si tiež:
Kotleba v parlamente! Tu končí sranda, vážení...

7. Jazdi na služobné cesty
Ak si už pracujúca trieda, tak žiadne výhovorky, ale prijmi výzvu a choď na pracovnú cestu. Podobne ako pri výletoch s priateľmi môžeš zažiť veľa zábavy, spoznáš nových ľudí, naberieš nové skúsenosti a staneš sa odvážnejší. Je oveľa náročnejšie odchádzať od rodiny na pracovnú cestu, preto to využi ešte teraz.

8. Rob to, čo máš rád
Nedovoľ, aby niečo zatienilo to, čo máš rád. Aj keď budeš mať veľa práce, tak si vždy nájdi čas na svoje hobby, koníčky, šport či čítanie knihy. Je dôležité si vypestovať zmysel pre rutinu, pretože s pribúdajúcimi povinnosťami si potom možno nenájdeš čas na aktivity, ktoré ťa robia šťastným.

9. Tráv čas so samým sebou, s Bohom
Tento bod platí pre všetkých, či už sú to veriaci alebo neveriaci. Je dôležité vybudovať si dobrý vzťah so samým sebou, prijímať sa taký, aký som, byť za seba zodpovedný, komunikovať so sebou a zvládať všetko. Takže v celom tom hluku dnešného sveta nezabudni najmä na seba, pretože vyrovnaný a spokojný človek môže vytvárať zdravé, kvalitné vzťahy.

Ak si to tak všetko zhrnieme, byť single vôbec nemusí byť také zlé! Nezúfaj, ži život naplno, rob to, čo ťa robí šťastným, spokojným a neboj, všetko čo má prísť, príde! A to je 100% pravda 🙂

Foto: pixabay.com
Zdroj: www.relevantmagazine.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií