Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Adele, Robbie Williams či Elton John, údajne odmietli hrať na korunovácii kráľa Charlesa

Viacerí z najslávnejších britských popových umelcov, vrátane Adele , Harryho Stylesa , Robbieho Williamsa a Eltona Johna, údajne odmietli príležitosť hrať na májovej korunovácii kráľa Charlesa. Korunovácia čelila neúspechom kvôli nedávnym škandálom kráľovskej rodiny, vrátane vzťahu princa Andrewa s Jeffreym Epsteinom a obvineniam voči nemu zo sexuálneho zneužívania.

Princ Harry a Meghan Markle boli tiež zapletení do kontroverzie so svojimi obvineniami proti kráľovskej rodine a britskej tlači. Podľa Simona Jonesa , PR pre Little Mix , Nialla Horana a Louisa Tomlinsona , „kráľovská rodina čelila v poslednom čase niekoľkým PR katastrofám a každý, kto vystúpi na predstavení, by musel zvážiť, či by sa objavil odpor. medzi svojimi fanúšikmi.“

Kingsley Hall z politickej skupiny Benefity vysvetlil, že ľudia sú unavení z negatívneho odhaľovania kráľovskej rodiny, vrátane obvinení z rasizmu, pozoruhodných úmrtí a obvinení zo sexuálneho zneužívania, a „pravdepodobne sa z tohto dôvodu nebudú podieľať“.

Niektorí umelci potrebujú definovať seba a svoju budúcnosť

Meg, vedúca poprednej britskej hudobnej PR spoločnosti, poznamenáva, že Styles aj Adele sú v bodoch svojej kariéry, keď sa potrebujú definovať po úspešnom desaťročí v hudbe. Hovorí: „Pre nich je práve teraz rozprávanie naozaj dôležité.“

Táto udalosť by bola pre mnohých umelcov smiešne priamym rozhodnutím odmietnuť, pretože Royalizmus je pre mnohých fanúšikov Millennial a Gen Z v Spojenom kráľovstve špinavý nápad. Okrem toho, zatiaľ čo verejnosť predtým videla kráľovnú ako dlhoročnú babičku národa, Charles nie je ani tak starým otcom krajiny, ako skôr prázdnym znakom kráľovskej rodiny.

Ellie, zakladateľka britskej PR spoločnosti v oblasti pop music, tvrdí, že náklady na korunováciu v čase, keď kríza životných nákladov Spojeného kráľovstva nebezpečne vyvrcholila, sa javí ako politické vyhlásenie. „Vyzlečte si zlatý a červený plášť a máte krajinu, kde si rodičia vyberajú medzi kŕmením svojich detí alebo ich udržiavaním v teple,“ hovorí.

Nedávne kontroverzie okolo kráľovskej rodiny teda zmenili kedysi cenenú poctu účinkovať na kráľovskom podujatí na potenciálnu PR nočnú moru.

Názor verejnosti na kráľovskú rodinu sa zmenil a politická klíma Spojeného kráľovstva spôsobila, že spájanie s monarchiou je pre mnohých umelcov nepríťažlivé.

Korunovácia kráľa Charlesa môže mať problém prilákať veľké hviezdy, najmä s krízou životných nákladov v krajine.

 

Zdroj marca
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií