fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľovná Alžbeta II. odkladá diplomatickú recepciu v čase ukrajinskej krízy

Kráľovná Alžbeta II. v reakcii na situáciu na Ukrajine odložila diplomatické podujatie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Buckinghamský palác včera oznámil, že kráľovná Alžbeta II. sa rozhodla odložiť diplomatickú recepciu, ktorá bola pôvodne naplánovaná na 2. marca na hrade Windsor. Ona a ďalší členovia kráľovskej rodiny mali privítať viac ako 500 členov diplomatického zboru na výročnom stretnutí.

Kráľovná prijala radu ministra zahraničných vecí, že diplomatické prijatie vo Windsore v stredu 2. marca by sa malo odložiť,” uvádza sa vo vyhlásení.

Kráľovná Alžbeta má COVID-19

Oznámenie prichádza týždeň po tom, čo bol kráľovnej diagnostikovaný COVID-19 a údajne pociťovala „mierne symptómy podobné prechladnutiu“. Odvtedy sa venovala ľahkým povinnostiam na hrade Windsor, minulý týždeň sa odhlásila z virtuálnych kráľovských zásnub a podľa informácií z minulej stredy pokračuje vo svojej práci doma.

Odporúčanie ministra zahraničných vecí

Rozhodnutie o odložení bolo prijaté na základe odporúčania ministra zahraničných vecí Spojeného kráľovstva vzhľadom na situáciu na Ukrajine a nesúvisí so zdravím kráľovnej,.

Niekoľko členov kráľovskej rodiny sa nedávno vyjadrilo k situácii medzi Ruskom a Ukrajinou, pár dní tom, čo Rusko začalo inváziu, pričom sily sa podľa ukrajinskej vlády presúvali zo severu, východu a juhu.

Prečítajte si tiež:
Rozvod v kráľovskej rodine: Drogy, alkohol a divoké večierky

V piatok princ Harry a Meghan Markleová odsúdili ruského prezidenta Vladimira Putina v správe zverejnenej na webovej stránke ich neziskovej organizácie Archewell. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu tiež vyzvali svetových lídrov, aby jasne vyjadrili svoj postoj k vojne medzi dvoma európskymi národmi a vyhlásili, že „stoja pri ľude Ukrajiny“.

,,Princ Harry a Meghan, vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu a my všetci v Archewell stojíme s ľudom Ukrajiny proti tomuto porušovaniu medzinárodného a humanitárneho práva a povzbudzujeme globálne spoločenstvo a jeho lídrov, aby urobili to isté,” uvádza sa vo vyhlásení .

Princ William a Kate Middleton tiež zdieľali svoje posolstvo solidarity s Ukrajinou v osobnom Tweete podpísanom emoji vlajky krajiny a ich iniciálami „W & C“.

„V októbri 2020 sme mali tú česť stretnúť sa s prezidentom Zelenskyjm a prvou dámou, aby sme sa dozvedeli o ich nádeji a optimizme pre budúcnosť Ukrajiny. Dnes stojíme pri prezidentovi a všetkých ukrajinských ľuďoch, ktorí statočne bojujú za túto budúcnosť,” píše sa na Tweete, ktorý je podpísaný iniciálami členov kráľovskej rodiny, “W & C.”

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj harpersbazaar
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií