Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľovná „zúfalo“ túži vidieť svoju pravnučku Lilibet

Kráľovná „zúfalo“ túži osobne vidieť svoju pravnučku Lilibet, tvrdí expert na kráľovskú rodinu.

Autor Brian Hoey, ktorý o kráľovskej rodine veľa napísal, pre denník The Express povedal, že 95-ročná panovníčka by sa veľmi rada osobne stretla s deväťmesačnou dcérou 37-ročného princa Harryho a 40-ročnej Meghan Markle, ktorá žije v Kalifornii. Podľa informácií sa kráľovná, ktorá tento rok oslávi svoje platinové jubileum so svojou jedenástou pravnučkou, stretla iba prostredníctvom videa.

Tieto informácie prichádzajú v čase, keď princ Harry podáva žalobu na ministerstvo vnútra po tom, ako mu bolo oznámené, že pri návšteve z USA mu už nebude poskytnutý „rovnaký stupeň“ osobnej ochrannej ochrany, a to napriek tomu, že sa ponúkol, že si ju sám zaplatí.

Harry sa necíti sa bezpečne“ pri návšteve Británie

Kráľovský princ, ktorý žije v kalifornskom Montecite s Meghan a ich dvojročným synom Archiem a dcérou Lilibet, chce priviesť svoje deti na návštevu spoza Atlantiku, ale „necíti sa bezpečne“ pri návšteve Británie podľa súčasných bezpečnostných opatrení.

Hoey povedal: ,,Počul som od ľudí, ktorých poznám v kráľovskej rodine, že kráľovná naozaj zúfalo chce vidieť malú Lilibeth.“ Odborník je presvedčený, že stretnutie kráľovnej s najnovším členom rodiny Sussexovcov by zacelilo údajnú roztržku medzi Harrym a ostatnými staršími členmi kráľovskej rodiny. Dodal, že Jej Veličenstvo by princa Harryho a Meghan privítalo späť, ak by navštívili Spojené kráľovstvo so svojimi deťmi.

Lilibet má meno po kráľovnej

Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsorová, ktorá sa narodila v piatok 4. júna o 11.40 h v Santa Barbara Cottage Hospital v Kalifornii, dostala meno podľa kráľovninej prezývky z detstva.

„Som si absolútne istý, že kráľovná voči Harrymu a Meghan nechová žiadne pocity nenávisti, vôbec žiadne, určite by ich privítala, keby prišli,“ povedal Hoey. V čase narodenia Lilbet sa objavili správy, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu ju „nadšene“ predstavili jej prababičke prostredníctvom videa.

Istý zdroj to uviedol pre magazín People: „Boli veľmi nadšení a nemohli sa dočkať, keď sa podelia o to, že na svet prišla ich dcéra“. Kráľovnina rodinná prezývka Lilibet bola prvýkrát použitá, keď ako batoľa nedokázala správne vysloviť svoje vlastné meno a jej starý otec kráľ Juraj V. ju volal „Lilibet“, aby napodobnil jej pokusy. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu v oznámení o narodení svojej dcéry vysvetlili, že meno vybrali ako poctu kráľovnej, zatiaľ čo druhé meno Diana dostali na počesť Harryho zosnulej matky.

Kráľovskí komentátori vtedy dúfali, že Harry a Meghan čoskoro prídu do Spojeného kráľovstva, aby ju predstavili kráľovskej rodine.

Predpokladá sa však, že po deviatich mesiacoch pár ešte ako rodina neprekročí hranice a nedávna právna námietka týkajúca sa ich bezpečnostnej ochrany v Spojenom kráľovstve spochybnila, či Harry a Meghan navštívia kráľovnú na jej platinové jubileum.

Harry od presťahovania sa do Severnej Ameriky navštívil Spojené kráľovstvo dvakrát na samostatných cestách, raz na pohrebe svojho starého otca vojvodu z Edinburghu 17. apríla a 1. júla, aby spolu s 39-ročným princom Williamom odhalil v Kensingtonskom paláci sochu svojej matky princeznej Diany.

Harry pripravuje knihu

Tom Bower, ktorý v súčasnosti píše biografiu Meghan Markle, pre Closer povedal, že vojvoda zo Sussexu tento rok čelí „konečnej dileme“, pretože sa musí rozhodnúť, či sa vydá na cestu za milovanou babičkou s vedomím, že mu platia za “obnaženie duše“ pre jeho dlho očakávané memoáre.

Harryho výbušné memoáre za 14,7 milióna libier majú vyjsť na jeseň. Jeho kniha, ktorú vydá vydavateľstvo Random House, sa bude pravdepodobne zaoberať mrazivým vzťahom bratov s vojvodkyňou z Cornwallu, ktorá bola vo februári potvrdená ako budúca kráľovná konzulka.

Bower tvrdí, že vojvoda zo Sussexu využíva obavy o svoju bezpečnosť ako „výhovorku“, a tvrdí, že vie, že po vydaní knihy bude pravdepodobne ťažké udržať priateľské vzťahy s kráľovskou rodinou.

Autor povedal, že neverí, že Harry sa tento rok vráti, a to napriek ďakovnej ceremónii princa Philipa 29. apríla a platinovému jubileu kráľovnej začiatkom júna.

„Myslím si, že Harry sa nevráti, pretože vie, že nemôže čeliť svojej rodine a byť s ňou v dobrom vzťahu, keď vie, čo o nich napísal práve v tej knihe,“ povedal Bower.„Tá kniha bude mať veľa obetí a spôsobí veľa bolesti. A Harry vie, že musí, aby ospravedlnila peniaze, ktoré mu za to zaplatili. Ako sa môže Harry vrátiť a tváriť sa, že je všetko v poriadku? To najhoršie, čo povie, ešte len príde,“ dodal.Autor dodal, že nevrátiť  sa bude jasným dôkazom toho, kde leží Harryho lojalita, a že vojvoda zo Sussexu by mohol ľutovať, že svoju dcéru Lilibet nepredstavil kráľovnej skôr, ako bude neskoro.

 

Zdroj instagram
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií