fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ William a Kate stoja za prezidentom Volodymyrom Zelenskyjm

Členovia kráľovskej rodiny vyjadrili svoju solidaritu s ukrajinským národom v osobne podpísanom tweete. Princ William a Kate sa stretli s ukrajinským prezidentom Zelenskyjm ešte v októbri 2020.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge sa v sobotu ráno podelili o osobný odkaz, v ktorom vyhlásili, že „stoja za“ prezidentom Volodymyrom Zelenskyjm a ľudom Ukrajiny uprostred ruskej invázie. Podľa agentúry Reuters ide o zriedkavý verejný komentár k politike od členov kráľovskej rodiny, ktorí sa často držia ústavnej normy, aby zostali neutrálni.

„V októbri 2020 sme mali tú česť stretnúť sa s prezidentom Zelenskyjm a prvou dámou, aby sme sa dozvedeli o ich nádeji a optimizme pre budúcnosť Ukrajiny. Dnes stojíme pri prezidentovi a všetkých ukrajinských ľuďoch, ktorí statočne bojujú za túto budúcnosť,” píše sa na Tweete, ktorý je podpísaný iniciálami členov kráľovskej rodiny, “W & C.”

Princ William a vojvodkyňa Kate sa stretli so Zelenským a prvou dámou Olenou Zelenskou v Buckinghamskom paláci počas dvojdňovej oficiálnej návštevy ukrajinského prezidenta v Spojenom kráľovstve.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle: Takáto drzá voči kráľovnej nebola ani Diana

Vyhlásenie kráľovského páru je zriedkavým verejným komentárom k politickým otázkam, pretože britská kráľovská rodina často zostáva neutrálna podľa ústavnej normy. William a Kate sú tiež prvými aktívnymi staršími členmi kráľovskej rodiny, ktorí hovorili o nepokojoch na Ukrajine.

Princ Harry a vojvodkyňa Meghan

Princ Harry a vojvodkyňa Meghan v piatok vydali vyhlásenie , v ktorom odsúdili ruského prezidenta Vladimira Putina za jeho vojnu na Ukrajine. Správa bola zverejnená na webovej stránke ich neziskovej organizácie Archewell, kde sa podelili o svoje postoje k politickým otázkam odkedy sa vzdali svojich vysokých kráľovských úloh.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu tiež vyzvali svetových lídrov, aby jasne vyjadrili svoj postoj k vojne a vyhlásili, že „stoja pri ľude Ukrajiny“.

“Princ Harry a Meghan, vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu a my všetci v Archewell stojíme s ľudom Ukrajiny proti tomuto porušovaniu medzinárodného a humanitárneho práva a povzbudzujeme globálne spoločenstvo a jeho lídrov, aby urobili to isté,” uvádza sa vo vyhlásení.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj harpersbazaar
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií