Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako často meníte v kuchyni varešky, hubku na riad či koreniny? Zistite, či to robíte tak, ako radia odborníci!

Robíte to milé žienky tak, ako radia odborníci?

Vedeli ste, že nielen potraviny, ktoré konzumujete, majú dátum spotreby, ale aj ostatné veci v kuchyni? Predstavte si napríklad takú hubku na umývanie riadu či drevenú varešku. Tieto šikovné vecičky by ste mali pravidelne meniť za nové, pretože inak sa stanú “skvelým” prostredím pre rôzne baktérie.

Pokračovanie pod reklamou

Hubky na umývanie riadu – 2 týždne

Odborníci odporúčajú používať hubky na umývanie riadu len 2 týždne, takže ak ich máte už vo svojej domácnosti dlhšie, šup-šup s nimi do koša.

Drevené varešky – 2 roky

Prekvapením pre viaceré ženy bude asi správa, že drevené varešky by ste vo svojej kuchyni mali meniť už po 2 rokoch.

Drevená doska – 3 roky

Ak máte svoju drevenú dosku v kuchyni dlhšie ako 3 roky, tak robíte chybu, pretože vaša doska je pravdepodobne plná baktérií. Odborníci radia kúpiť novú dosku na krájanie každé 3 roky.

Čajové vrecká – 6 mesiacov

Zaujímavosťou je, že čajové vrecká po 6 mesiacov už nie sú vhodné na pitie kvôli schopnosti fermentácie čajových lístkov. A platí to dokonca aj pre čajové vrecúška, ktoré sú v uzatvorených a vzduchotesných obaloch.

Pokračovanie pod reklamou

Korenie – 2 roky

Možno touto správou nepotešíme niektoré gazdinky, avšak, pravdou je, že rôzne druhy korenín by ste vo svojej kuchyni mali spotrebovať do 2 rokoch. Po tejto dobe totiž majú tendenciu stratiť svoje vlastnosti a chuť.

Zdieľajte tento článok, nech sa o týchto užitočných radách dozvedia aj vaši známi.

Zdroj: brightside.me

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií