Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako premeniť upratovanie šatníka na zábavu?

Použili ste niekedy vetu: „Nemám si čo obliecť!“ , pričom na vás vypadávali veci zo skrine alebo ste v nej našli kúsok, na ktorý ste celkom zabudli, pretože ste ho nemali oblečený ani raz? V tom prípade je čas na pretriedenie a upratanie šatníka.

Ako sa k tomu odhodlať?  Tu je niekoľko možností , ako premeniť stereotypné upratovanie na zábavu.

1.)    Dámsky  večer

Ak sa neviete rozhodnúť, čo vyhodiť a čo budete ešte nosiť, pozvite k sebe kamarátky alebo sestru  a preberte skriňu spolu  nimi. Poradia, ktoré kúsky sa oplatí nechať  a ktorých bude lepšie sa zbaviť . K tomu si môžete otvoriť  fľašu vína a pustiť dobrú hudbu. Večer môžete zakončiť filmom alebo seriálom  s tematikou módy. Milý oživením a prekvapením budú pozvánky s uvedením programu, ktoré  rozpošlete kamarátkam.

Tipy na filmový večer:

Chyťte zlodeja (1955) – krásna Grace Kelly strieda jeden štýlový outfit za druhým

Funny face (1957) – legendárna Audrey Hepburn sa premení na modelku pracujúcu pre módny časopis

Diabol nosí Pradu (2006) – aké je to pracovať pre najobávanejšiu šéfredaktorku najznámejšieho magazínu?

Confessions of a Shopaholic (v češtine Báječný svět shopaholiků, 2009) – romantická komédia o závislosti na nakupovaní

Septembrové číso (September Issue, 2009) – dokument zo zákulisia časopisu Vogue

Veľký Gatsby (1974 alebo 2013) – literárna klasika premenená na filmový zážitok s množstvom krásnych rób a šperkov

 

upratovanie šatníka
pexels.com

2.)    Bazár

Skvelý spôsob, ako oživiť dámsky večer, je usporiadať bazár. Dohodnite sa, že každá donesie niečo, čo už nenosí, ale mohlo by sa to hodiť niekomu inému a oblečenie si povymieňate. Môžete si usporiadať aj firemný bazár s kolegyňami na utužovanie vzťahov alebo to môže byť dobrá zámienka na stretnutie s kamarátkami, ktoré stále odkladáte s výhovorkou, že nie je čas. Ak sa vám nechce bazár organizovať,  na internete nájdete mnoho typov a informácií, kedy a kde sa bude nejaký konať.

 

šatník
www.twenty20.com

 

3.)    Charita

Uvoľníte si miesto v skrini, byte, či pivnici a pomôžete tým niekomu, kto to naozaj potrebuje. Charita môže byť výbornou motiváciou a dôvodom, prečo sa pustiť do upratovania. Okrem voľného miesta v skrini vás môže hriať dobrý pocit, že niekomu urobíte radosť.

Každá žena má veci, ktoré  nepotrebuje, neboli nosené vôbec alebo dlhý čas, ktoré sa jej už nepáčia alebo jednoducho zaberajú priestor, ktorý môže byť využitý užitočnejšie. A po tom, ako sa zbavíte nepotrebných vecí, môžete sa napríklad vybrať do obchodov :).

 

 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií