fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

AKTUÁLNE: Bratislavský kraj sprísňuje opatrenia! Od pondelka svadby s maximálne 30 osobami

Bratislavský kraj sprísňuje opatrenia. Dotknú sa všetkých podujatí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava z dôvodu pandémie sprísňuje od pondelka 14. septembra opatrenia proti šíreniu koronavírusu, informuje TV Markíza.

V meste Bratislave a v okresoch Malacky, Senec a Pezinok zakazuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva usporadúvať hromadné športové, kultúrné, spoločenské či akejkoľvek iné aktivity pričom v exteriéroch v jednom okamihu môže byť maximálne 100 ľudí alebo v interiéroch, kde môže byť na jednom mieste maximálne 50 osôb.

Výnimky platia pre ľudí s negatívnym testom

Výnimku majú hromadné podujatia na ktorých musia mať všetci povinne od začiatku podujatia negatívny test na ochorenie COVID-19, nie však starší ako 12 hodín.

Svadby môžu byť maximálne do 30 ľudí

V čase od 23:00 hod. do 06:00 hod. nasledujúceho dňa sú všetky hromadné podujatia zakázané.  Výnimku majú svadby a kary, kde môže byť maximálne 30 ľudí. Bary môžu byť otvorené len do 23 hodiny s maximálnym počtom osôb 30.

Situácia v Bratislavskom kraji

V Bratislavskom kraji za včera pribudlo 49 nových prípadov s ochorením COVID-19, z toho je 23 žien a 26 mužov. Najmladšie je 4-ročné dieťa, najstaršia je 74-ročná žena. Nové prípady evidujú na území celého Bratislavského kraja. Niektoré osoby pociťovali príznaky ochorenia ako napr. kašeľ, teplotu nad 38 stupňov, mali triašku, bolesti svalov a kĺbov, únavu.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič: Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus naberá na sile

Na základe epidemiologických šetrení úrad zaznamenal u 5 osôb príchod na Slovensko z Ukrajiny. V jednom prípade príchod z Maďarska. Väčšina prípadov je však spojená s osobami, ktoré prišli do kontaktu s už pozitívnou osobou na nový koronavírus. A to buď sú to členovia v jednej domácnosti, spolupracovníci alebo známi, kamaráti. U všetkých prípadov bola nariadená domáca karanténa, v súčasnosti prebieha dohľadávanie ich kontaktov s cieľom zamedziť šíreniu ochorenia medzi populáciou v Bratislavskom kraji.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií