fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Americké vojnové lode vplávali do Taiwanského prielivu, ide o prvú plavbu od návštevy Pelosiovej

Krížniky USS Antietam a USS Chancellorsville sa v nedeľu pohybujú „vo vodách, v ktorých sa uplatňuje sloboda plavby a letov v súlade s medzinárodným právom”.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.8.2022 (Webnoviny.sk) – Dve americké vojnové lode vplávali do Taiwanského prielivu. Ide o prvú plavbu amerického námorníctva cez tento prieliv odvtedy, ako napätie medzi USA a Čínou zvýšila návšteva šéfky Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiovej na Taiwane. Informuje o tom portál cnn.com.

Krížniky USS Antietam a USS Chancellorsville sa v nedeľu pohybujú „vo vodách, v ktorých sa uplatňuje sloboda plavby a letov v súlade s medzinárodným právom,” uviedla vo vyhlásení 7. flotila amerického námorníctva, ktorá má základňu v Japonsku. „Plavba týchto lodí cez Taiwanský prieliv demonštruje záväzok USA voči slobodnému a otvorenému Indo-Pacifiku,” dodala flotila.

Zdroj: Webnoviny.sk – Americké vojnové lode vplávali do Taiwanského prielivu, ide o prvú plavbu od návštevy Pelosiovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií