Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po streľbe pred gej barom zahynuli dve osoby a viac ako desať je zranených

Motív streľby, ktorá sa odohrala pred gej barom v centre mesta, nebol bezprostredne známy.

25.6.2022 (Webnoviny.sk) –
Aktualizované v sobotu 25. júna o 9.59 hod.

Dvaja ľudia zomreli a viac ako desiatka utrpela zranenia v sobotu nadránom pri streľbe v nórskom hlavnom meste Oslo. Streľba sa odohrala pred gej barom v centre metropoly, uvádzajú svedkovia a miestne médiá. Podozrivého zatkli a polícia neverí, že by do toho boli zapletení ďalší ľudia, informoval policajný hovorca Tore Barstad.

Barstad ďalej uviedol, že motív incidentu nie je bezprostredne známy. Nie je tiež jasné, či streľba súvisela s dúhovým pochodom, ktorý sa má v sobotu uskutočniť v meste, ale polícia podľa hovorcu posudzuje, aké opatrenia prijme na ochranu podujatia.

Organizátori Prideu v sobotu ráno informovali, že pre streľbu po odporúčaní polície rušia pochod aj sprievodné podujatia. Policajný hovorca Tore Barstad uviedol, že 14 ľudí absolvovalo lekárske ošetrenie a ôsmich z nich hospitalizovali.

Nórsky premiér Jonas Gahr Störe na sociálnej sieti Facebook na streľbu pred London Pubom reagoval so slovami, že je to „krutý a hlboko šokujúci útok na nevinných ľudí“. Povedal, že hoci motív nie je jasný, streľba vyvolala v LGBTQ komunite strach a smútok. „Stojíme pri vás,“ doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: agresia, Dúhový pochod PRIDE, LGBTIQ, Streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Po streľbe pred gej barom zahynuli dve osoby a viac ako desať je zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií