fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záhadné symboly na tele Angeliny Jolie: TOTO znamenajú jej tetovania!

Máte tip? napíšte nám mailom

Jej telo zdobí množstvo tetovaní, pričom ich význam je častokrát predmetom dohadov. Medzi jednu z najviac potetovaných herečiek Hollywoodu patrí rozhodne Angelina Jolie. Citáty, mantry, súradnice miest, kde sa narodili jej deti. Jednoducho povedané, jej tetovania majú vždy veľmi špeciálny význam. A my vám prezradíme aký.

© ALAIN ROLLAND / MAXIMA PROD / BESTIMAGE

Tetovania na ľavej lopatke

Tetovanie, ktoré zdobí jej ľavú lopatku je budhistická modlitba za syna Maddoxa, ktorého si adoptovala z Kambodže. Jej text v preklade znamená: „Nech sa ti na všetkých cestách vyhýbajú nepriatelia. Ak máš získať bohatstvo, nech v ňom zotrváš navždy. Nech spoznáš krásu vo svojich premenách. Kamkoľvek pôjdeš, nebudeš sám, budeš mať ochranu, ktorá ťa zo všetkých strán obklopí”

Tetovanie tesne pod krkom

Tesne pod krkom si v roku 2004 táto americká herečka nechala vytetovať názov piesne od hudobnej skupiny The Clash – Know Your Rights (Poznaj svoje práva). Toto tetovanie vyjadruje jej jednoznačný postoj ku všetkým záležitostiam týkajúcich sa ľudských práv. Angelina je totiž aj vyslankyňou dobrej vôle UNHCR a pomáha utečencom na celom svete.

Prečítajte si tiež:
Na svete je prvý trailer k finálnej časti 50 odtieňov, ktorý ťa pripraví na poriadnu pikantnú smršť!
Angelina Jolie a význam jej tetovaní -klocher.sk
Zdroj: Instagram @angelinajolieq

Na jej ľavom ramene sú geografické súradnice miest, kde sa narodili jej deti. Tieto tetovanie pribúdali postupne, od roku 2007 až do roku 2011, kedy si nechala na rameno vytetovať aj miesto narodenia svojho už teraz ex manžela Brada Pitta.

 

© ALAIN ROLLAND / MAXIMA PROD / BESTIMAGE

Význam čierneho kríža, ktorý si na ľavú stranu panvy nechala Angelina Jolie vytetovať v roku 1996 sa pred verejnosťou tají. O dva roky neskôr si nechala ku krížu dotetovať nápis v latičine: „Quod me nutrit me destruit“, čo v preklade znamená „Čo ma živí, to ma ničí.“

Angelina Jolie a význam jej tetovaní -klocher.sk
Zdroj: Instagram @angelinajolimania

Tri najväčšie tetovania, ktoré zdobia telo tejto herečky si Angelina nechala vytetovať na chrbát pred 3 rokmi.

Na pravej lopatke má zachytené budhistické múdrosti, ktorým verí, stred jej chrbta zdobí svätyňa a pod ňou je vyobrazený súbor mriežok nazývaných Yantra, ktoré by jej mali podľa povestí priniesť šťastie.

© David McNew/Getty Images

V roku 1997 si Angelina Jolie nechala urobiť tetovanie a počesť svojho brata Jamesa Havena. Ide o písmo H v runovom štýle.

Prečítajte si tiež:

Tetovačka Daniela: Pán v pokročilom veku chcel odo mňa tetovanie srdiečka na intímne partie (ROZHOVOR)

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií