Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

AROGANT: „Prešiel som osobnostnou zmenou a chcem ukázať, čo momentálne prežívam“

Chalan, ktorému blízki ľudia neverili, že to dokáže, ide dnes do toho naplno a svojím príbehom dojíma množstvo svojich fanúšikov. Príbeh Znovuzrodenie si pozrelo desiatky tisíc ľudí a čoskoro sa dočkáme jeho druhej série. Kto je a aký je Arogant?

 

Predstav sa ľuďom, ktorí ťa nepoznajú.

Moje meno je Andrej, som asi celkom obyčajný chalan s neobyčajnou víziou, ktorú napĺňam pod umeleckým menom Arogant.

Prečo práve Arogant? Neznie ti to meno provokatívne?

Svojím menom prezentujem svoj postoj voči ľudom, ktorí sa ma snažili odradiť od toho, čo chcem robiť a viem, že každý ma v sebe kúsok Aroganta, ale je len na ňom, ako sa ten charakter naučí používať. Moji ľudia vedia, aký som, a to je podstatne.

Takže nie všetci sa v tvojich začiatkoch stotožnili s tým, čo robíš?

Môj najbližší okruh ľudí ma v tom podporoval vždy, a to sa mi najviac páčilo, že mi hovorili čo je zlé a čo treba zlepšiť a boli stále pri mne. Ale samozrejme, už od mojich začiatkov som bojoval s výhrážkami v meste, a to beriem ako test, či sa toho vzdať, alebo isť na plno do toho.

A rozhodol si sa ísť naplno. Neľutuješ? Čo si tým stratil a čo získal?

Neľutujem, pretože viem, že na staré kolená budem mať na čo spomínať. Získal som veľmi veľa skúsenosti, zážitkov, kamarátov po celom Slovensku, a to sme stále len na začiatku. A čo som stratil? Stratil som ľudí, o ktorých som bol presvedčený, že patria ku mne, ale to patrí asi k životu.

12499274_10205866138755150_27882123_o

Mnoho ľudí, ktorí sa prepracovali k tomu, aby ich ľudia počúvali a sú na očiach hovoria, že majú veľa neprajníkov. Čím to je? Myslíš si, že na Slovensku sa úspech neodpúšťa?

Toto je dosť citlivá téma, ale určite triezvo zmýšľajúci človek vie ohodnotiť že ten úspech nie je získaný zadarmo,  a potom sú tu ľudia, ktorí si myslia, že sa úspech dostavil zo dňa na deň a nevidia to úsilie, a táto časť ľudí nezvykne úspech odpúšťať, priam sa snažia ťa o úspech pripraviť a popritom si ani neuvedomujú, že pripravujú o čas len samých seba.

Od kedy tvoríš a čo ťa k tvorbe inšpirovalo.

Hudbe sa venujem už do čias základnej školy kedy mi môj spolužiak ukázal freestyle – battle a inšpirovala ma k tvorbe možnosť slobodného prejavu skrz ktorý môžem zanechať odkaz generácii.

Tvoje piesne sú späté nejako s tvojim životom? Vyznávaš sa k niečomu?

Samozrejme, každá skladba je písaná z udalosti, ktoré som prežil. Pokiaľ by to mala byť fikcia, neznelo by to tak autenticky.

Znovuzrodenie. Čo to je?

Znovuzrodenie je interaktívny príbeh a je vonku prvá séria tohto príbehu, ktorý obsahuje 8 videoklipov na seba nadväzujúcich. Posledná skladba je Unikám, ktorá je najväčší klenot z prvej série. Prečo a čo je Znovuzrodenie? Všetci sa do dozvedia už čoskoro v pokračovaní, ktoré odpálime.

Arogant

Absolútnym vrcholom prvej série Znovuzrodenia je skladba Unikám. O čom je?

Skladba Unikám je moja osobná rozlúčka s tým, čo ma celú dobu držalo ako väzňa a na konci videoklipu som s tým skoncoval výstrelom. Výroba toho celého bol skvelý zážitok a hlavne taká skúška ohňom, či to zvládneme. Ako to prebiehalo si ľudia môžu pozrieť aj v making of videu.

Sledoval som príbeh a všimol som si zaujímavé scény. S kým si spolupracoval na prvej sérii?

Práca na tomto príbehu bola zaujímavá. Vzniklo to 20.4.2015 kedy bol u mňa môj kamarát Ivo a hovorím mu „Počuj Ivo, mám tu takú skladbu Počasie a pustím ti ju, zoberieme kameru, ja ti ho nastavím a budeš len točiť“ a od vtedy sme stihli spolupracovať s človekom ako je GoGo alebo napríklad s MCDonalds a potešilo nás, keď si ma ľudia vypýtali v časopise Kamarát. Proste vždy sme mali víziu, ako by videoklipy mali vypadať a dvaja fagani čo nikdy videoprodukciu neštudovali si začínajú plniť svoj sen. Povedz, čo môže byť krajšie?

AROGANT – UNIKÁM (MAKING OF)

Skladba Unikám je moja osobná rozlúčka s tým, čo ma celú dobu držalo ako väzňa

 

Takže spolupráca aj s GoGom. Odkiaľ ho poznáš?

Asi ako každý, z internetu (smiech). Ale myslím, že sme si sadli ako ľudia a oslovil som ho, aby si zahral rolu vo videoklipe Hip Hop Dream a bola to taká sranda, pretože tam mal dialóg kde hovoril text refrénu zo svojej skaldby MŸSLI.

Je od goga naozaj super, že ti prikývol na spoluprácu. Chystáš s ním ešte nejaké projekty?

Takáto spolupráca je výnimočná a dosť zriedkavá, a bude fajn, keď to príde zrazu bez toho. aby sa o tom hovorilo.

Arogant v spoločnom klipe s youtuberom GoGom

Tvoj projekt znovuzrodenie bude pokračovať druhou sériou. V čom bude iná a kde sa pri sledovaní a počúvaní tvojej hudby ocitnú fanúšikovia? V ktorej časti tvojho života?

Za posledný rok som prešiel osobnostnou zmenou a chcem ukázať svojím fanúšikom, čo momentálne prežívam a čomu čelím. Celá séria bude vyspelejšia, progresívnejšia a hlavne budem konečne repovať ale nato som potreboval dospieť a momentálne cítim, že som v tej forme na ktorú som čakal 8 rokov.


Máš nejaké vtipné či smutné momenty z nakrúcania série Znovuzrodenie, ktoré ti ešte dlho utkvejú v hlave?

Tak naše zážitky z točenia je jedna veľká sranda, ale taký fail čo sa nám stál bolo keď sme v lese hodinu blúdili a z 20 min cesty na lokáciu z toho boli 3 hodiny a nič sme nenatočili (smiech).

12516750_10205866139115159_680058436_o

Máš aj svoje koncerty, alebo si na ne zatiaľ netrúfaš?

Fúú ani si nevieš predstaviť ako sa teším na svoje koncerty. Čakáme na správny moment kedy bude z príbehu Znovuzrodenie vonku toľko skladieb, aby sme urobili plnohodnotnú show, pri ktorej sa ľudia odreagujú a zabavia.  V skratke, chceme dať ľudom to, načo čakajú a nie odohrať 20 minút a zmiznúť preč.

 

Na záver, čo by si odkázal svojím fanúšikom do nového roka?

Mojim fanúšikom prajem vela dobrých nápadov ako si zlepšiť život a nech sa ich neboja realizovať.

 

AROGANT – UNIKÁM

Redakčný tím KLOCHER.SK praje Arogantovi veľa dobrých nápadov a skvelých fanúšikov. Tešíme sa na ďalšie skvelé projekty!

Facebook/AROGANT

 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií