fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Benčík podal trestné oznámenie na Fica pre podozrenie z vyzvedačstva

Podanie by malo súvisieť s videom, ktoré Robert Fico zverejnil na sociálnej sieti minulý týždeň pred oficiálnym oznámením o darovaní systému S-300 Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – O podaní trestného oznámenia na predsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica pre podozrenie zo spáchania trestného činu vyzvedačstva a ohrozenia utajovanej skutočnosti informoval poslanec parlamentu Ján Benčík (klub SaS). Uviedol tiež, že podanie napísala Slávka Henčeková. Ide o jeho poslaneckú asistentku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podanie by malo súvisieť s videom, ktoré Fico zverejnil vo svojom profile na sociálnej sieti minulý týždeň pred oficiálnym oznámením, že Slovensko darovalo Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300. Vo verejnom priestore sa diskutovalo, že šéf Smeru-SD mohol prezradiť utajovanú skutočnosť.

„Celý deň dostávame info z hraníc s Ukrajinou o manévroch s vojenskou technikou. Máme vážny obavy, že Heger chce v Kyjeve oznámiť slovenský dar Ukrajine – S-300,” napísal Robert Fico 7. apríla večer na sociálnej sieti.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, rusko-ukrajinský konflikt, Systém S-300, Systémy protivzdušnej obrany S-300
Zdroj: Webnoviny.sk – Benčík podal trestné oznámenie na Fica pre podozrenie z vyzvedačstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Advokát Para je zatiaľ na slobode, do väzby ho ešte môže poslať Najvyšší súd
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií