fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Advokát Para je zatiaľ na slobode, do väzby ho ešte môže poslať Najvyšší súd

Súd bude o väzbe rozhodovať na verejnom zasadnutí v pondelok 2. mája o 13:00. 

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR bude o väzbe obvineného advokáta Mareka Paru rozhodovať na verejnom zasadnutí v pondelok 2. mája o 13:00. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Advokáta obvineného pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny Špecializovaný trestný súd v nedeľu 24. apríla nevzal do väzby a prepustil zo zadržania. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry pre obvineného žiadal väzbu z dôvodu obavy z možného ovplyvňovania svedkov, teda kolúznu väzbu.

Podľa verdiktu súdu však všetci dôležití svedkovia boli v predmetnom trestnom konaní už vypočutí. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť.

Mareka Paru zadržala Národná kriminálna agentúra v stredu 20. apríla v rámci akcie Kaifáš. Podľa orgánov činných v trestnom konaní sa mal podieľať na diskreditácii prokurátora Vasiľa Špirka.

Viac k témam: Obvinenie, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Súdny proces, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Advokát Para je zatiaľ na slobode, do väzby ho ešte môže poslať Najvyšší súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií