fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Beštiálne ženy #7: Juana Bormann – žena so psom

Máte tip? napíšte nám mailom

Ženy dokážu byť poriadne mrchy, i keď na to na prvý pohľad možno nevyzerajú.

Juana Bormann sa narodila 10. septembra 1893 v nemeckom Birkenfelde.

Juana bola zo začiatku veľmi zbožná katolíčka, ktorá pomáhala ľuďom. V roku 1938 sa však pridala k jednotkám SS a slúžila v koncentráku Lichtenburg. O rok neskôr sa dostala do koncentračného táboru v Ravensbrücku, kde sa z nej stala poriadna mrcha.

V roku 1942 bola vďaka svojej krutosti vybraná na prevelenie do Osvienčimu, kde jej nariadenou bola aj Irma Grese. Z Juany bola nacistická beštia, ktorú stále doprevádzal jej pes, vlkodav. Vyžívala sa v tom, keď jej psy boli vyhladované a ona ich vypustila medzi väzňov. Hoc bola nízka vzrastom, medzi Židmi bola známa pre svoju krutosť. Dostala aj prezývku „žena so psom.“ Narozdiel od iných esesáčok nenosila pri sebe bič, zato však mala kovovú tyč, s ktorou vedela veľmi dobre zaobchádzať.

Keď bola po vojne obžalovaná, tvrdila, že sa v koncentrákoch ocitla náhodne a psov mala len na hranie. Tomuto jej tvrdeniu však súd neveril a bola odsúdená na smrť. Obesená bola ako 52-ročná 13. decembra roku 1945.

Prečítajte si tiež:
Za posledný rok zaniklo už 10 herných štúdií. Microsoft sa jedno chystá odkúpiť

Zdroj: wikipedia, tn.nova.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií