fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blinken ocenil odvahu a úspech Zelenského, Rusko vo svojich zámeroch na Ukrajine zlyháva

Americký minister obrany sa vyjadril, že „svet je inšpirovaný” Ukrajinou v tejto vojne a USA budú pokračovať vo svojej podpore.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko podľa amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena vo svojich vojnových zámeroch zlyháva a Ukrajina je úspešná.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Pokiaľ ide o zámery ruskej vojny, Rusko zlyháva, Ukrajina je úspešná,” povedal šéf americkej diplomacie v pondelok v Poľsku novinárom po tom, ako sa v nedeľu v Kyjeve spolu s ministrom obrany Lloydom Austinom stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Vyjadril sa tak vzhľadom na stiahnutie ruskej armády z okolia Kyjeva a severu Ukrajiny a jej sústredenie sa na východný región Donbasu.

Na zázname z kyjevskej schôdzky, ktorý zverejnil úrad ukrajinského prezidenta, Blinken ocenil „mimoriadnu odvahu a líderstvo a úspech, ktorý ste dosiahli pri odrážaní tento hroznej ruskej agresie”. „Zvykli sme vidieť vás na videozáznamoch po celom svete, ale je skvelé, je dobré vidieť vás osobne,” povedal americký minister zahraničných vecí Zelenskému.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Blinken uviedol, že americkí diplomati, ktorí sa vrátia na Ukrajinu, najprv opäť personálne obsadia konzulát v meste Ľvov na západe Ukrajiny a potom sa vrátia do Kyjeva. Americký minister obrany sa vyjadril, že „svet je inšpirovaný” Ukrajinou v tejto vojne a USA budú pokračovať vo svojej podpore.

Prečítajte si tiež:
V Boroďanke sa našli dva masové hroby s civilistami, Rusi zabili aj tínedžera a ženy

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Blinken ocenil odvahu a úspech Zelenského, Rusko vo svojich zámeroch na Ukrajine zlyháva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií