fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spojené kráľovstvo a Litva posilnia svoje obranné a obchodné vzťahy

Ministri podpísali dohodu pri príležitosti 100. výročia vzájomných vzťahov krajín.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené kráľovstvo a Litva podpísali spoločnú deklaráciu o posilnení obranných a obchodných vzťahov. Ministri podpísali dohodu pri príležitosti 100. výročia vzájomných vzťahov krajín, informoval britský rezort zahraničia.

Britská ministerka zahraničia Liz Trussová a jej litovský rezortný kolega Gabrielius Landsbergis pri podpise dohody súhlasili s väčšou bezpečnostnou a ekonomickou spoluprácou medzi Veľkou Britániou a Litvou v rámci kroku, ktorého cieľom je pomôcť „ďalšiemu rozvoju globálnej siete slobody Spojeného kráľovstva,“ uvádza spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ministri podpísali dohodu na pozadí ruskej invázie na Ukrajinu. Trussová pri podpisovaní dokumentu pochválila Litvu, že sa postavila Rusku.

Spojené kráľovstvo a Litva sú dve krajiny, ktoré veria v slobodu a suverenitu a ktoré sa postavia autoritárskym režimom v Európe a vo svete. Spolu stojíme pri Ukrajine čeliac nelegálnej, barbarskej vojne Ruska,“ povedala šéfka britskej diplomacie.

Viac k témam: Deklarácia, Invázia, obchodné vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt, Spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojené kráľovstvo a Litva posilnia svoje obranné a obchodné vzťahy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina volá po udelení štatútu kandidátskej krajiny do EÚ. Inak Putina nezastavíme, tvrdí Štefančuk
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií