fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Starbucks napokon z Ruska odchádza, pôvodne plánoval zostať a ruské peniaze posielať Ukrajine

Firma má v Rusku 130 kaviarní.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Americký reťazec kaviarní Starbucks odchádza z ruského trhu. Kaviarenský gigant v správe pre zamestnancov v pondelok uviedol, že sa rozhodol zatvoriť jeho 130 prevádzok v Rusku a už tam nebude mať zastúpenie značky. Svojim takmer 2000 ruským zamestnancom firma plánuje ešte šesť mesiacov vyplácať mzdy a pomôcť im aj pri prechode do nového zamestnania.

Starbucks vstúpil na ruský trh v roku 2007. Jeho predajne vlastní a prevádzkuje Alshaya Group, ktorá sídli v Kuvajte. Hovorca skupiny uviedol, že na otázky zodpovie Starbucks, uvádza agentúra AP.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Začiatkom marca, krátko po začatí invázie Ruska na Ukrajinu, Starbucks najprv oznámil, že svoje ruské prevádzky nechá otvorené, ale akýkoľvek zisk venuje na humanitárnu pomoc na Ukrajine. O pár dní neskôr oznámil, že podobne ako mnohé ďalšie spoločnosti svoje kaviarne dočasne zatvára.

Rozhodnutie Starbucksu prišlo po tom, ako svoj odchod oznámila sieť reštaurácií McDonald’s. Tá svoje prevádzky predáva ruskému držiteľovi licencie, ktorý nebude môcť používať jej meno ani menu.

Prečítajte si tiež:
Maďarsko môže prísť o eurofondy, dôvodom je porušenie princípov právneho štátu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kaviareň, Mzdy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Starbucks napokon z Ruska odchádza, pôvodne plánoval zostať a ruské peniaze posielať Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií