fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Grécka pobrežná stráž zabránila približne 600 migrantom v príchode

Deväť plavidiel vyplávalo z Turecka.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Grécka pobrežná stráž v pondelok zabránila najmenej 590 migrantom v nelegálnom príchode do gréckych vôd zo susedného Turecka. Ako uviedla vo vyhlásení, migranti boli na palube piatich plachetníc a štyroch nafukovacích člnov, ktoré počas série incidentov spozorovali a otočili ešte predtým, ako sa dostali do vôd Grécka. Väčšie lode mali zrejme v pláne preplávať cez grécke vody do Talianska.

Gréci upozornili turecké úrady, aby vyzdvihli pasažierov lodí, keďže vyplávali z Turecka. Tri z plachetníc sa vrátili k tureckému pobrežiu dobrovoľne, ostatných migrantov na pobrežie napokon vzali turecké hliadkové lode.

Grécko zostáva hlavnou destináciou pre ľudí utekajúcich pred konfliktom a chudobou v nádeji, že v Európskej únii nájdu lepší život. Prísnejší dohľad na morskú hranicu Grécka s Tureckom vo východnom Stredozemnom mori drasticky znížilo počty prichádzajúcich ľudí.

Ľudskoprávne skupiny a turecké úrady opakovane obviňujú gréckych predstaviteľov, že nelegálne posielajú späť do Turecka žiadateľov o azyl, ktorým sa už podarilo dostať do Grécka. Atény to popierajú.

Viac k témam: Migranti, Nelegálny transport, Pobrežná stráž
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécka pobrežná stráž zabránila približne 600 migrantom v príchode © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ďalší dvaja ruskí vojaci poznajú svoj trest za vojnové zločiny, za ostreľovanie civilných cieľov dostali takmer 12 rokov za mrežami
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií