fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj: Rusko už použilo 2275 rôznych rakiet a väčšina zasiahla civilné ciele (video)

Cieľom Ruska je podľa Volodymyra Zelenského spôsobiť čo najväčší počet obetí a čo najvýraznejšie zničenie infraštruktúry.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Rusko vedie „totálnu vojnu” s cieľom spôsobiť čo najväčší počet obetí a čo najvýraznejšie zničenie infraštruktúry.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vo svojom prejave povedal, že Rusko od 24. februára podniklo 1474 raketových útokov na Ukrajinu, pričom použilo 2275 rôznych rakiet. Dodal, že drvivá väčšina zasiahla civilné ciele. V doterajšom priebehu vojny došlo podľa neho k viac ako 3000 ruským náletom. „Takáto vojna na európskom kontinente nebola 77 rokov,” povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusi sústredili svoje sily na mestá v Donbase na východe Ukrajiny, ako sú Bachmut, Popasna a Sjevjerodoneck. Zelenskyj vyzval Ukrajincov, ktorí nie sú na bojisku, aby akýmkoľvek spôsobom pomohli. Dodal, že jeho úlohou je zvýšiť medzinárodný tlak na Rusko. „Absolútnou prioritou sú zbrane a strelivo pre Ukrajinu,” skonštatoval Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj: Rusko už použilo 2275 rôznych rakiet a väčšina zasiahla civilné ciele (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi vraj na Azovstaľ útočili chemickými zbraňami, vyhlásili aj žltú úroveň teroristickej hrozby
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií