fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský diplomat pri OSN sa vzdal funkcie, inváziu na Ukrajinu považuje za zločin aj proti ľudu Ruska

Boris Bondarev povedal, že počas svojej 20-ročnej kariéry videl „rôzne obraty“ v zahraničnej politike svojej krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský poradca pri Organizácii Spojených národov (OSN) v Ženeve Boris Bondarev odstúpil pre „krvavé, hlúpe a absolútne zbytočné“ boje na Ukrajine.

Ako informuje spravodajský web BBC, stal sa dosiaľ najvyššie postaveným ruským diplomatom, ktorý sa pre agresiu Moskvy na Ukrajine vzdal funkcie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Bondarev povedal, že počas svojej 20-ročnej kariéry videl „rôzne obraty“ v zahraničnej politike svojej krajiny, ale nikdy sa za svoju krajinu „nehanbil tak ako 24. februára“, keď Rusko spustilo útok.

Úroveň „klamstiev a neprofesionalizmu“ na ruskom ministerstve zahraničných vecí označil za „katastrofickú“ a povedal, že vojna Vladimira Putina bola „nielen zločinom proti ukrajinskému ľudu, ale možno aj najzávažnejším zločinom proti ľudu Ruska“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: ruskí diplomati, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský diplomat pri OSN sa vzdal funkcie, inváziu na Ukrajinu považuje za zločin aj proti ľudu Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko chce podľa ukrajinskej rozviedky vtiahnuť Bielorusko do vojny, na mesto Mozyr majú dopadnúť rakety
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií