fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Braňo Mojsej chce liečiť ľudí zo závislosti na alkohole: Má vlastnú kliniku

Máte tip? napíšte nám mailom

Zrejme neexistuje Slovák, ktorý sa doposiaľ nestretol s menom Braňo Mojsej. Do širšieho povedomia verejnosti sa dostal spolu so svojou vtedajšou manželkou Norou v roku 2005, kedy sa rozhodli, že svoj dom poskytnú skupine vybraných “súťažiacich” a podpísali sa pod jednu z prvých slovenských reality šou s názvom Mojsejovci. Ten, kto sa u nich udržal najdlhšie, získal finančnú odmenu vo výške 2 milióny slovenských korún.

Spevák Braňo Mojsej

Braňo Mojsej odštartoval svoju spevácku kariéru v roku 1997, kedy založil kapelu Challenge. Žánrovo sa zameriaval na rock a doposiaľ vydal relatívne veľké množstvo singlov, ktoré však nedostali priestor na to, aby sa odprezentovali v rádiách. Za povšimnutie však rozhodne stojí pieseň Koľko chceš, toľko dostaneš. Tá sa v roku 2011 počas majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré sa konali na Slovensku, stala hymnou. Keď v roku 2014 navštívil Košice Chris Norman s kapelou Smokie, predskokana mu robil práve Braňo Mojsej, čo spevák doposiaľ považuje za vrchol svojej kariéry.

Jablko nepadá ďaleko od stromu

Ako uvádza samotný spevák, veľkou motiváciou, a to nielen v rámci tvorby, je pre neho syn Branislav. Aj on má totiž k hudbe blízko, preto mu Braňo Mojsej počas svojich vystúpení dával priestor, v rámci ktorého sa mohol Branislav pred publikum postaviť s vlastnou kapelou s názvom Protection

View this post on Instagram

wedding

A post shared by Branislav Mojsej (@branislav.mojsej) on

Alkohol – metla ľudstva

Braňo Mojsej bol okrem hudby známy aj kladným vzťahom k alkoholickým nápojom. Bohužiaľ, jeho meno sa stalo doslova synonymom alkoholizmu. Počas svojho života absolvoval už niekoľko “odvykačiek”, no vždy sa vrátil k pôvodným zvykom, vďaka čomu zapĺňali titulky bulvárnych plátkov nelichotivé fotografie jeho excesov. Je tomu už navždy koniec?

https://www.instagram.com/p/B2xGja-iy-K/

Mojsej Clinic bude pomáhať závislým

Rockový spevák už dlhšie hovoril o svojej potrebe pomáhať ľuďom, obzvlášť tým, ktorí majú problémy s alkoholom. Zrejme to do určitej miery považoval i za terapiu pre seba samého. Preto sa v spolupráci s neziskovou organizáciou rozhodol založiť Mojsej Clinic, ktorá už funguje v Prešove. Ako Braňo Mojsej prezrádza, do troch rokov by chcel vybudovať najmodernejšiu liečebňu na Slovensku, v rámci ktorej by chcel prevádzkovať aj viaceré resocializačné zariadenia. Momentálne spolupracujú s mnohými právnikmi a špecializovanými odborníkmi na tom, aby sa ich plán mohol čo najskôr stať skutočnosťou. Braňovým cieľom je vrátiť závislých ľudí späť do života.

https://www.instagram.com/p/B3Esuf3CTe2/

View this post on Instagram

#mojsejclinic

A post shared by mojsej clinic (@mojsejclinic) on

Zdroj: startitup.sk, magazin.centrum.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií